תביעה קטה - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
 • לימור

  נשלח ע"ילימור 23:24, 23 באפריל 2013

  שלום לאחר תוספת של חדר על הגג, כמובן עם היתר בנייה התגלו בחורף הראשון בעיות איטום. הקבלן הגיע לתקן ובחורף השני הנזילות התגברו. הזמנו מהנדס והגשנו תביעה לתביעות קטנות בצירוף הדו"ח מהנדס והחוזה מול הקבלן. הקבלן הגיש כתב הגנה. האם אני צריכה לענות לכתב ההגנה? להציג את כתב ההגנה שלו בפני המהנדס? להגיב? או להגיע למשפט. האם השופטת בתביעות קטנות יכולה למנות מהנדס נוסף למתן החלטה? תודה

  השב
 • 13:51, 29 באפריל 2013

  לימור שלום,
  אין חובה לענות לכתב ההגנה.
  יחד עם זאת, קחי בחשבון שיש אפשרות כי לאור העובדה שהדיון בענייננך מצריך חוות דעת מומחים, אזי ייתכן שבדיון השופטת תחליט כי התיק שלך אינו מתאים לדיון בתביעות קטנות ותעביר אותך ל"מסלול" של דיון מהיר.
  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.