איחור במסירת דירה - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
 • ליליה

  נשלח ע"יליליה 12:38, 14 במאי 2013

  שלום, חתמנו על הסכם רכישת דירה בפברואר 2011, כאשר תאריך המסירה המצויין בהסכם הינו 30.09.2013 - כלומר דירה שבנייתה טרם הושלמה. כיום - חודש מאי 2013 ועדיין לא קיבלנו את הדירה - איחור של 8 חודשים ועדיין אין צפי סופי למסירה. על פי ההסכם שחתמנו עליו לקבלן מותרת תקופת חסד של 90 ימים, ולאחר מכן תשלום פיצויים נמוך בעד כל חודש איחור נוסף. שאלתי היא האם תיקון מס' 5 לחוק מכר דירות חל עלינו? שאלה נוספת - מה "חזק" יותר - ההסכם שחתמנו עליו או התיקון לחוק? שאלה שלישית - כיצד ניתן לדרוש את המגיע לנו מהקבלן בהנחה שהחוק אכן חל על המקרה שלנו? תודה רבה וחג שמח!

  השב
 • 08:04, 20 במאי 2013

  ליליה שלום,
  התיקון לחוק לא חל עלייך מכיוון שהוא נכנס לתוקך רק באפריל 2011, לאחר חתימת החוזה שלך.
  יש לקרוא היטב את ההסכם ולהתחיל לפנות בכתב לקבלן במכתב דרישה לקבלת הדירה היות ונגרמים לכם נזקים כתוצאה מהאיחור בקבלת הדירה.
  בהצלחה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.