מאמרים שלי - פורום חוות דעת מחשבים ואינטרנט

שאלה חדשה
 • דניאל

  נשלח ע"ידניאל 11:42, 27 ביוני 2012

  שלום אני מנהלת אתר שלי ואני מעלה בו מאמרים בנושאים שונים. לאחרונה נתקלתי בחלקים שלמים ממאמרים שלי שהועתקו ממאמרים שאני כתבתי. האם אני יכולה לתבוע על גניבה ספרותית ואיך אני יכולה להוכיח שזה הועתק ממני ולא אני העתקתי מאתר שבו חלק מהמאמרים שלי מופיעים?

  השב
 • 12:32, 27 ביוני 2012

  שלום דניאל, למעשה שאלת שתי שאלות:
  1. האם אני יכולה לתבוע על גניבה ספרותית (או במילים אחרות, הפרת זכויות יוצרים) התשובה חיובית, צריך לפנות אל עורך דין שמתמחה בזה.
  2. איך אני יכולה להוכיח ש"אני הייתי קודם" שלמעשה העתיקו ממך ולא את זו שהעתקת? יש לזה יותר מדרך אחת. הדרך הפשוטה היא להראות, תוך קיבוע מאפיינים, שהמאמרים מופיעים אצלך על המחשב בתוכנת עיבוד תמלילים ובמקביל להקפיא תמונות מסך של האתר המפר והמקביל באתרך. בהרבה מקרים מכתב מעורך דין יביא להורדת המאמרים המפרים ולא תצטרכי להגיע רחוק יותר.
  בכל מקרה גם התיעוד הבסיסי שתיארתי חשוב למקרה שההפרה תיעלם בעקבות מכתב עורך הדין, אף על פי שאם אני מבין נכון, מטרתך תושג בעצם הורדת ההפרה מהרשת.

  תגובה
כיום מעטים תיקים משפטיים בהם לא מעורב עולם המחשב והאינטרנט.
הפורום יעסוק בחיבור שבין עולם המשפט לבין העולם הטכנולוגי. ייענו שאלות כמו:  מתי כדאי לשחזר מידע לצורך הבאת ראיות?  איך לעשות זאת כדי שהראיות תהיינה קבילות?  מתי מומלץ לקבל חוות דעת ממומחה?
מתי אין טעם בפנייה אל המשטרה? וכו'