גישה למאגר נתונים של תוכנת מדף בעסק - פורום חוות דעת מחשבים ואינטרנט

שאלה חדשה
 • ירין קארו

  נשלח ע"יירין קארו 02:18, 29 בנובמבר 2012

  שלום רב, אני מנהל פרויקטים בתחום מערכות המידע כבר זמן מה, ולראשונה נתקלתי בבעיה שלא נאלצתי להתמודד איתה עד היום, ורציתי מה אומר החוק בנושא. אז העניין הוא כזה, הגעתי לבצע פרויקט במסעדה, המסעדה משתמשת בתוכנת מדף נפוצה מאוד "כספיט" שמשמשת את המסעדה בעבודתה השוטפת. המסעדה משלמת לחברת כספיט סכום קבוע עבור השימוש בתוכנה והתמיכה. במסגרת הפרויקט שנקראתי לבצע, עלי לגשת לנתוני מערכת "כספיט" בכדי לקבל את הנתונים של המסעדה (הזמנות, לקוחות, משלוחים וכו). לאחר פניה לחברה המספקת את "כספיט" לבקשת גישה לנתונים (שהמסעדה מייצרת תוך כדי העבודה), נעניתי בסירוב לתת גישה כזאת לנתונים. מה המעמד החוקי של הנתונים? למי הם שייכים? האם לעסק שמייצר את המידע? או לחברת כספיט שמחזיקה פיזית בתוכנה ובבסיס הנתונים עצמו? תודה על תשובתך

  השב
 • 09:07, 29 בנובמבר 2012

  הנתונים שייכים לעסק אך ה"תיבה" בה הם ארוזים היא של היצרן, במקרה זה כספיט.
  אני לא מכיר מספיק טוב את התוכנה אך הדרך לקבל את מה שאתה רוצה היא לבקש מכספיט לאפשר ייצוא הנתונים בפורמט שנוח לך להמשיך ממנו את העיבוד.
  בדרך כלל זה אפשרי, בדרך כלל בתשלום...
  מרבית תוכנות הנה"ח למשל, מאפשרות ייצוא לקבצי גליון חישוב כגון אקסל...

  תגובה
כיום מעטים תיקים משפטיים בהם לא מעורב עולם המחשב והאינטרנט.
הפורום יעסוק בחיבור שבין עולם המשפט לבין העולם הטכנולוגי. ייענו שאלות כמו:  מתי כדאי לשחזר מידע לצורך הבאת ראיות?  איך לעשות זאת כדי שהראיות תהיינה קבילות?  מתי מומלץ לקבל חוות דעת ממומחה?
מתי אין טעם בפנייה אל המשטרה? וכו'