לפני ועדה רפואית - פורום ועדות רפואיות

שאלה חדשה
 • רחל

  נשלח ע"ירחל 10:29, 8 ביולי 2012

  שלום לך אני לפני ועדה רפואית שבה אבקש שיכירו בי כנכה ברגל ימין לצמיתות. עם איזה טפסים/מסמכים/אישורים אני צריכה להגיע לועדה? תודה מראש

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מרב וייס-קרטיה

  עו"ד מרב וייס קרטיה,מנהל הפורום

  11:08, 8 ביולי 2012

  רחל, ככלל, יש להצטייד לועדה הרפואית בכל המסמכים הרפואיים המתארים את המצב הרפואי של האיבר הנבדק ,כולל בדיקות והדמיות שונות. במקרים מסויימים כדאי להצטייד בחוות דעת רפואית, לאחר קבלת ייצוג משפטי מתאים.כמוכן, כדאי להתייעץ עם עו"ד המתמחה בייצוג בפני ועדות רפואיות באשר למסמכים אותם כדאי להגיש לועדה הרפואית.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דותן לינדנברג

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון דותן לינדנברג

עורך דין, נוטריון ומגשר מוסמך, בעל משרד עורכי דין העוסק בדיני נזיקין ובתביעות ייצוגיות. עו"ד לינדנבר
למידע נוסף

053-9374953 חיוג
הודעה

מעמדה של ועדה רפואית הוא כמעמד ערכאה שיפוטית המוסמכת לקבוע את דרגת נכותו של הנכה במשרד הביטחון. על בסיס קביעת דרגת הנכות האמורה, נקבעות הזכויות המגיעות לנכי צה"ל.
פורום זה עוסק  בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות להליכים בפני הועדות הרפואיות שבמשרד הביטחון והביטוח הלאומי. בין היתר, יהיה מענה לשאלות בענין זימון, הכנה נכונה  וייצוג בפני הועדות הרפואיות הנ"ל כולל ערעורים לועדות רפואיות עליונות (משרד הביטחון) וועדות רפואיות לעררים (ביטוח לאומי), הגשת ערעור לבית המשפט המחוזי על החלטת הועדה הרפואית העליונה (משרד הביטחון) וערעורים לבית הדין האזורי לעבודה על החלטה של ועדה רפואית לעררים (ביטוח לאומי) . 
קראו בנושאועדה רפואית: עצות מעשיות