וועדת ערר ומס הכנסה - פורום ועדות רפואיות

שאלה חדשה
 • אשר

  נשלח ע"יאשר 12:16, 17 באוקטובר 2013

  שלום לפני מספר ימים קיבלתי מוועדת ערר לנכות כללית החלטה על 86% נכות כאשר יחד עם הסעיפים המנופים אני מגיע ל-92.3%. האם אני יכול לקבל פטור ממס על בסיס החלטת הוועדה כי הבנתי מהוועדה שבמס הכנסה מכירים בסעיפים המנופים? או שאני צריך מחדש להגיע ולעבור וועדה? תודה מראש.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מרב וייס-קרטיה

  עו"ד מרב וייס-קרטיה,מנהל הפורום

  13:44, 17 באוקטובר 2013

  אשר שלום, עד כמה שידוע לי במס הכנסה כן מכירים בסעיפים המנופים. על כל פנים, יש לפנות למס הכנסה בבקשה לפטור ולשלם את האגרה. עליך לצרף לבקשה את פרוטוקול הועדה שעברת בביטוח הלאומי. בנוסף יש לצרף לבקשה את כל המסמכים הרפואיים המעידים על מצבך הבריאותי.

  תגובה

מעמדה של ועדה רפואית הוא כמעמד ערכאה שיפוטית המוסמכת לקבוע את דרגת נכותו של הנכה במשרד הביטחון. על בסיס קביעת דרגת הנכות האמורה, נקבעות הזכויות המגיעות לנכי צה"ל.
פורום זה עוסק  בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות להליכים בפני הועדות הרפואיות שבמשרד הביטחון והביטוח הלאומי. בין היתר, יהיה מענה לשאלות בענין זימון, הכנה נכונה  וייצוג בפני הועדות הרפואיות הנ"ל כולל ערעורים לועדות רפואיות עליונות (משרד הביטחון) וועדות רפואיות לעררים (ביטוח לאומי), הגשת ערעור לבית המשפט המחוזי על החלטת הועדה הרפואית העליונה (משרד הביטחון) וערעורים לבית הדין האזורי לעבודה על החלטה של ועדה רפואית לעררים (ביטוח לאומי) . 
קראו בנושאועדה רפואית: עצות מעשיות