שאלות בנוגע לקצין התגמולים בועדה עליונה - פורום ועדות רפואיות

 • משה

  נשלח ע"ימשה 14:15, 19 באוקטובר 2013

  שלום אני נכה צה"ל משנת 82 -אז נקבעו לי 1 אחוזי נכות על נכות אורטופדית בירך בשנת 2000 הגשתי בקשת החמרה -הועלו לי אחוזי הנכות ל2 % -קראתי לאחרונה את פרוטוקלי הוועדה העליונה שך שנת 2000 לאחר שבגשתי אז ערעור אז וראיתי פסקה כדלקמן :" קצין התגמולים העלה את אחוזי הנכות ב1 % על הברך " הפציעה הייתה כאמור בחרך סמוך לברך. שאלתי היא לגבי "קצין התגמולים " -האם מדובר בסמכות שבודקת את מסקנות הרופאים שישבו בוועדה ונותן גושפנקה או שינוי להחלטת וועדת הרופאים ? האם קצין התגמולים מעיין הכל החומר קרי -התביעה והחלטת הרופאים כדי לקבוע את החלטתו. האם לקצין התגמולים יש גם את היידע המשפטי הקונקרטי שעל פיו הוא מקבל את החלטתו. תודה

 • מנהל הפורום:עו"ד מרב וייס-קרטיה

  עו"ד מרב וייס קרטייה,מנהל הפורום

  12:19, 20 באוקטובר 2013

  משה שלום, ראשית , רק הועדה הרפואית היא המוסמכת לדון בשאלת גובה אחוזי הנכות שיש לקבוע לנכה עבור פגימה שהוכרה ע"י קצין התגמולים וכך גם לגבי הגשת בקשות להחמרת מצב שהוגשו ע"י הנכה. בהליך לפני הועדות הרפואיות , קצין התגמולים הוא צד להליך ולכן בשום אופן אינו יכול להתערב בהליך.
  יכול להיות שאתה מתייחס למכתב עליו חתום קצין התגמולים שבו הוא הודיע לך על תוצאות הועדה. אם בכך מדובר , אזי מדובר בהליך תקין.

מעמדה של ועדה רפואית הוא כמעמד ערכאה שיפוטית המוסמכת לקבוע את דרגת נכותו של הנכה במשרד הביטחון. על בסיס קביעת דרגת הנכות האמורה, נקבעות הזכויות המגיעות לנכי צה"ל.
פורום זה עוסק  בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות להליכים בפני הועדות הרפואיות שבמשרד הביטחון והביטוח הלאומי. בין היתר, יהיה מענה לשאלות בענין זימון, הכנה נכונה  וייצוג בפני הועדות הרפואיות הנ"ל כולל ערעורים לועדות רפואיות עליונות (משרד הביטחון) וועדות רפואיות לעררים (ביטוח לאומי), הגשת ערעור לבית המשפט המחוזי על החלטת הועדה הרפואית העליונה (משרד הביטחון) וערעורים לבית הדין האזורי לעבודה על החלטה של ועדה רפואית לעררים (ביטוח לאומי) . 
קראו בנושאועדה רפואית: עצות מעשיות