פסילת רופא וועדה בתביעת משרד הבטחון על החמרה - פורום ועדות רפואיות

שאלה חדשה
  • עוזי

נשלח ע"יעוזי 18:26, 7 בנובמבר 2013

שלום אני נכה צה"ל מוכר כ 12 שנה 1% על פגיעה במרפק היד לאחרונה תבעתי את משרד הבטחון על החמרה . בוועדה ישב רופא מקופת החולים אליה אני שייך אליו(עובדה זו נודעה לי רק לאחר ישיבת הוועדה עת עלעלתי בתיקי האישי בקופה) .פניתי אליו לפני כשנה בקופה הוא בחן את ידי ושלח אותי לצילום. טרם קיבלתי את תשובת הוועדה- האם אני יכול לפסול את הרופא הזה ולבקש מיו" הוועדות הרכב אחר. תודה

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד מרב וייס-קרטיה

עו"ד מרב וייס קרטיה,מנהל הפורום

08:51, 10 בנובמבר 2013

עוזי שלום;
    לאחרונה, נידונה השאלה, מתי רופא צריך לפסול את עצמו מלדון בעניינו של נכה בועדה רפואית, כשהיה מעורב בטיפול בו.
    לשכת עוה"ד פנתה ליו"ר הלשכה לאתיקה של ההסתדרות הרפואית בישראל.
    מתשובת היו"ר עולה כי, עמדתם היא, כי, ככלל, רופא יפסול עצמו מלדון בעניינו של נכה אם היה מעורב בחלק משמעותי בטיפול בו. במקרה של ספק, על הרופא לפסול עצמו מלדון בתיק.
    על פניו, לא נראה עפ"י המידע שמסרת כי הרופא שישב בועדה טיפל בך באופן כזה.

תגובה

מעמדה של ועדה רפואית הוא כמעמד ערכאה שיפוטית המוסמכת לקבוע את דרגת נכותו של הנכה במשרד הביטחון. על בסיס קביעת דרגת הנכות האמורה, נקבעות הזכויות המגיעות לנכי צה"ל.
פורום זה עוסק  בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות להליכים בפני הועדות הרפואיות שבמשרד הביטחון והביטוח הלאומי. בין היתר, יהיה מענה לשאלות בענין זימון, הכנה נכונה  וייצוג בפני הועדות הרפואיות הנ"ל כולל ערעורים לועדות רפואיות עליונות (משרד הביטחון) וועדות רפואיות לעררים (ביטוח לאומי), הגשת ערעור לבית המשפט המחוזי על החלטת הועדה הרפואית העליונה (משרד הביטחון) וערעורים לבית הדין האזורי לעבודה על החלטה של ועדה רפואית לעררים (ביטוח לאומי) . 
קראו בנושאועדה רפואית: עצות מעשיות