פסיקה משפטית על כאבים מפציעה - פורום ועדות רפואיות

שאלה חדשה
 • שרונה

  נשלח ע"ישרונה 02:24, 21 בנובמבר 2013

  שלום בעת שרותי הצבאי לפני כשנתיים נפגעתי בברך מנפילה בעת אימון שטח. הוכרתיי על ידי משרד הבטחון כנכת צה"ל 5% לפני שנה הוגברו הכאבים וביקשתי החמרה רופא הוועדה קבע שאין לי מגבלות תפקודיות למרות שלא בחן אותי בהליכה (אז מופיעים הכאבים החזקים). שאלתי היא האם ישנה איזו פסיקה משפטית לגבי כאבים ? האם כאבים הם לא מדד למגבלה. תודה רבה שרונה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מרב וייס-קרטיה

  עו"ד מרב וייס קרטיה,מנהל הפורום

  08:44, 21 בנובמבר 2013

  שרונה שלום, אם הנך סבורה שההחלטה אינה תואמת את מצבך הרפואי, אני ממליצה להגיש ערעור לועדה רפואית עליונה . יש לצרף לועדה הרפואית מסמכים רפואיים רלוונטיים ואף חוו"ד רפואית התומכת בטענותייך. תפקידה של הועדה הרפואית הוא לקבוע את המגבלה התפקודית הקיימת אצלך , לאחר ,בין היתר, בדיקה קלינית ובהתאם להעניק לך אחוזי נכות. כאבים כשלעצמם , ללא הפרעה תפקודית כלשהיא , מהווים 1% נכות בלבד.

  תגובה

מעמדה של ועדה רפואית הוא כמעמד ערכאה שיפוטית המוסמכת לקבוע את דרגת נכותו של הנכה במשרד הביטחון. על בסיס קביעת דרגת הנכות האמורה, נקבעות הזכויות המגיעות לנכי צה"ל.
פורום זה עוסק  בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות להליכים בפני הועדות הרפואיות שבמשרד הביטחון והביטוח הלאומי. בין היתר, יהיה מענה לשאלות בענין זימון, הכנה נכונה  וייצוג בפני הועדות הרפואיות הנ"ל כולל ערעורים לועדות רפואיות עליונות (משרד הביטחון) וועדות רפואיות לעררים (ביטוח לאומי), הגשת ערעור לבית המשפט המחוזי על החלטת הועדה הרפואית העליונה (משרד הביטחון) וערעורים לבית הדין האזורי לעבודה על החלטה של ועדה רפואית לעררים (ביטוח לאומי) . 
קראו בנושאועדה רפואית: עצות מעשיות