אחוזי נכות על אי שליטה בסוגרים - פורום ועדות רפואיות

שאלה חדשה
 • ישראליייי

  נשלח ע"יישראליייי 15:33, 8 באוגוסט 2012

  בעבר עברתי ניתוח פיסורה ופיסטולה .ועדיין יש לי אי שליטה בסוגר.הדבר לא נעים וצריך שימוש בפדים והתארגניות מיוחדות. כמה ניתן לקבל אחוזי נכות לליקוי כזה?מאד קשה לי עם ליקוי זה.האם כדאי חוו"ד ממומחה להגשה לביטול לאומי

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מרב וייס-קרטיה

  מרב וייס קרטיה, עו"ד,מנהל הפורום

  09:35, 9 באוגוסט 2012

  שלום, לגבי ניתוח הפיסטולה והפיסורה, הנכות תקבע בהתאם למצבך אחרי הניתוח.(לדוגמה אם יש הפרשות או הפרעות) כך גם לגבי אי שליטה על הסוגר .תלוי במצבך, אם יש אי שליטה מוחלטת, הנכות יכולה להגיע ל-80%. כדאי להוועץ עם עו"ד המתמחה בייצוג בפני ועדות רפואיות שבנוסף יוכל להפנות , במידת הצורך ולאחר עיון במסמכים הרפואיים, לרופא מומחה.

  תגובה

מעמדה של ועדה רפואית הוא כמעמד ערכאה שיפוטית המוסמכת לקבוע את דרגת נכותו של הנכה במשרד הביטחון. על בסיס קביעת דרגת הנכות האמורה, נקבעות הזכויות המגיעות לנכי צה"ל.
פורום זה עוסק  בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות להליכים בפני הועדות הרפואיות שבמשרד הביטחון והביטוח הלאומי. בין היתר, יהיה מענה לשאלות בענין זימון, הכנה נכונה  וייצוג בפני הועדות הרפואיות הנ"ל כולל ערעורים לועדות רפואיות עליונות (משרד הביטחון) וועדות רפואיות לעררים (ביטוח לאומי), הגשת ערעור לבית המשפט המחוזי על החלטת הועדה הרפואית העליונה (משרד הביטחון) וערעורים לבית הדין האזורי לעבודה על החלטה של ועדה רפואית לעררים (ביטוח לאומי) . 
קראו בנושאועדה רפואית: עצות מעשיות