החמרה במצב פציעה - הצגת פרוטוקולים ישנים בועדה - פורום ועדות רפואיות

שאלה חדשה
 • בת שבע

  נשלח ע"יבת שבע 02:43, 23 בנובמבר 2013

  שלום לפני כ 15 שנה נפצעתי בעת שרות בצה"ל בתחום הכירורגי . משרד הבטחון הכיר בי כנכה בשעור 10 % -היו לי אז שתי וועדות שונות במועדים שונים. יש בידיי את פרוטוקולים המסודרים של הוועדות דאז שנוהלו כמובן על ידי רופאים שונים.בפרוטוקולים אלו מצויינים על ידי הרופאים בשתי הוועדות השונות אותן עובדות רפואיות המעידות על אותו ליקוי כירורגי מסוים יש לצין שאז הצגתי לוועדות מסמכים רפואיים שונים ולא הגשתי חוות דעת רפואית כיום קיימת החמרה באותה פציעה ויש בידיי מסמכים רפואיים רלוונטיים. שאלתי היא האם לרישומים הישנים של רופאי הוועדות הקודמות קיימים איזה משקל משפטי/עינייני לגבי המקרה הנוכחי .האם הרופאים של הוועדה הנוכחית מחוייבים לקרוא את רישומי הפרוטוקולים נישנים. האם אני יכולה להציג בפני הוועדה הקרובה צילומי הפרוטוקולים שמדברים בעד עצמם כמובן יחד עם בדיקת מצבי כיום ובחינת המסמכים הנוכחיים ומצבי הקליני. בת שבע רזי

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מרב וייס-קרטיה

  עו"ד מרב וייס קרטיה,מנהל הפורום

  09:35, 24 בנובמבר 2013

  בת שבע שלום, כאשר נכה מגיש בקשה להחמרת מצב, על הועדה לבדוק את מצבו הנוכחי של הנכה בגין הפגימה שהוכרה. בנסיבות אלו , לכאורה, אין רלוונטיות לפרוטוקולים קודמים. משאלתך , לא היה לי ברור מה רשום בפרוטוקלים השונים הרלוונטי למצבך היום, אולם , אם יש משהו כזה בפרוטוקול ,אין כל בעיה להגישו. הייתי מתייעצת עם עו"ד המתמחה בייצוג נכים בועדות של משה"בט ,טרם הגשת הבקשה להחמרת מצב על מנת שייצג/ינחה אותך מה עליך להגיש לועדה.

  תגובה

מעמדה של ועדה רפואית הוא כמעמד ערכאה שיפוטית המוסמכת לקבוע את דרגת נכותו של הנכה במשרד הביטחון. על בסיס קביעת דרגת הנכות האמורה, נקבעות הזכויות המגיעות לנכי צה"ל.
פורום זה עוסק  בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות להליכים בפני הועדות הרפואיות שבמשרד הביטחון והביטוח הלאומי. בין היתר, יהיה מענה לשאלות בענין זימון, הכנה נכונה  וייצוג בפני הועדות הרפואיות הנ"ל כולל ערעורים לועדות רפואיות עליונות (משרד הביטחון) וועדות רפואיות לעררים (ביטוח לאומי), הגשת ערעור לבית המשפט המחוזי על החלטת הועדה הרפואית העליונה (משרד הביטחון) וערעורים לבית הדין האזורי לעבודה על החלטה של ועדה רפואית לעררים (ביטוח לאומי) . 
קראו בנושאועדה רפואית: עצות מעשיות