דרישה לפסילת ועדה ראשונה ובקשת דחיית ועדה עליונה - פורום ועדות רפואיות

שאלה חדשה
 • רוני

  נשלח ע"ירוני 14:25, 24 בנובמבר 2013

  שלום אני נכה צה"ל ותיק עם שני אחוזינ\ נכות על פציעה אורטופדית \לאחרונה ביקשתי החמרה עקב מגבלות שצצו בשנתיים האחרונות באותו מפרק. בוועדה בדק אותי רופא אורטופד שקבע שהכל תקין ואין לי שום מגבלה. עשיתי לאחרונה סדר בניירות רפואיים שלי של הקופה וגיליתי שאותו רופא בדק אותי לפני כשנה על אותה בעייה ושלח אותי לצילוםרנטגן עם אבחנה של limiitation כלומר אבחנה ממש הפוכה ממה שהוא כתב בפרוטוקול. אני מציין שלא זכרתי את הרופא הזה כי טופלתי בשנתיים האחרונת על ידי מספר אורטפדיים וכ"כ הייתי אצלו בביקור בודד . אני יודע שאני יכול להגיש ערעור על ההחלטה בוועדה הראשונה בפני וועדה עליונה. שאלתי היא האם אני יכול לדרוש לפסול את הוועדה הראשונה בגלל השוני בממצאים ולבקש במקביל דחייה של הוועדה העליונה עד שאקבל תשובה מיו"ר הוועדות הרפואיות או לבקש פםילת הוועדה הראשונה ובמקביל לערער בפני הוועדה העליונה תודה רוני רוני

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מרב וייס-קרטיה

  עו"ד מרב וייס קרטיה,מנהל הפורום

  09:35, 25 בנובמבר 2013

  רוני שלום, אם הנך סבור כי מצבך אינו תואם את קביעת הועדה , כדאי שתגיש ערעור לועדה עליונה.
  באשר לשאלת פסילת רופא בגלל טיפול בעבר ,ראה תשובתי מיום 10/11/13 לעוזי.
  באשר לשאלת פסילת רופא בשל ממצאים שונים , מאחר וחלף זמן בין שתי הבדיקות, נראה לי חסר סיכוי.

  תגובה

מעמדה של ועדה רפואית הוא כמעמד ערכאה שיפוטית המוסמכת לקבוע את דרגת נכותו של הנכה במשרד הביטחון. על בסיס קביעת דרגת הנכות האמורה, נקבעות הזכויות המגיעות לנכי צה"ל.
פורום זה עוסק  בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות להליכים בפני הועדות הרפואיות שבמשרד הביטחון והביטוח הלאומי. בין היתר, יהיה מענה לשאלות בענין זימון, הכנה נכונה  וייצוג בפני הועדות הרפואיות הנ"ל כולל ערעורים לועדות רפואיות עליונות (משרד הביטחון) וועדות רפואיות לעררים (ביטוח לאומי), הגשת ערעור לבית המשפט המחוזי על החלטת הועדה הרפואית העליונה (משרד הביטחון) וערעורים לבית הדין האזורי לעבודה על החלטה של ועדה רפואית לעררים (ביטוח לאומי) . 
קראו בנושאועדה רפואית: עצות מעשיות