ועדה רפואית לפני ניתוח - פורום ועדות רפואיות

שאלה חדשה
 • אמא

  נשלח ע"יאמא 18:09, 26 בנובמבר 2013

  שלום וברכה, בני ניפצע בצבא בברך ושוחרר עבר לטיפול דרך משרד הבטחון. הופנה לרופא שקבעה שעליו לעבור ניתוח. בנתיים כמובן הוגשה תביעה והוא הוכא לתט"ר . לאחר ברור לגבי תשלום חופשת מחלה וכל הטיפולים דרך הרופא המחוזי נקבע תור לניתוח עוד לפני הניתוח נקבעה לו ועדה רפואית למותר לציין שבוועדה נאמר במפורש שהוא אמור לעבור ניתוח ויש תאריך.. בני עבר את הניתוח הדורש שיקום והחלמה של כחצי שנה. לאחר הניתוח קיבל תשלום עבר ימי המחלה הפניות והסעות דרך משרד הבטחון. נכון להיום הוא צריך המשך טיפול פיזתרפי והסעות לטיפול ובנתיים הוועדה הגיעה להחלטה של 15% נכות . מה זה אומר לגבי המשך טיפול , הסעות ותשלום עבור ימי המחלה שלו? תודה לתשובתכם

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מרב וייס-קרטיה

  עו"ד מרב וייס קרטיה,מנהל הפורום

  11:29, 27 בנובמבר 2013

  אמא שלום, בהתאם לחוק הנכים , נכה שנקבעה לו נכות בין 10%-19% , יהיה זכאי למענק חד פעמי בלבד, ללא זכויות נוספות ובכלל זה טיפולים רפואיים., ימי מחלה וכו'. ככלל, כל אדם שזקוק לטיפול רפואי , יקבלו במסגרת קופת החולים אליה הוא שייך.
  אם ההחלטה הנ"ל (15% נכות), אינה משקפת את מצבו הבריאותי של בנך, כדאי להגיש ערעור על ההחלטה לועדה רפואית עליונה.
  כדי להיות נכה "מן המניין" ובכלל זה להיות זכאי להטבות שונות, עליו להיות מוכר בשיעור של 20% לפחות.

  תגובה

מעמדה של ועדה רפואית הוא כמעמד ערכאה שיפוטית המוסמכת לקבוע את דרגת נכותו של הנכה במשרד הביטחון. על בסיס קביעת דרגת הנכות האמורה, נקבעות הזכויות המגיעות לנכי צה"ל.
פורום זה עוסק  בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות להליכים בפני הועדות הרפואיות שבמשרד הביטחון והביטוח הלאומי. בין היתר, יהיה מענה לשאלות בענין זימון, הכנה נכונה  וייצוג בפני הועדות הרפואיות הנ"ל כולל ערעורים לועדות רפואיות עליונות (משרד הביטחון) וועדות רפואיות לעררים (ביטוח לאומי), הגשת ערעור לבית המשפט המחוזי על החלטת הועדה הרפואית העליונה (משרד הביטחון) וערעורים לבית הדין האזורי לעבודה על החלטה של ועדה רפואית לעררים (ביטוח לאומי) . 
קראו בנושאועדה רפואית: עצות מעשיות