הצגת מסמכים חדשים בוועדה מסכמת - פורום ועדות רפואיות

שאלה חדשה
 • ריקי

  נשלח ע"יריקי 09:18, 3 בדצמבר 2013

  שלום הנני נכת צה"ל 15 שנה מפגיעה בעמוד שדרה ביקשתי החמרה לאחרונה והייתה לי וועדה ראשונה. הייתי ללא ייצוג משפטי. קיבלתי מכתב מהוועדה הראשונה שעלי להתייצב ל"וועדה מסכמת " במסגרת אותה ועדה יש לי את הפרוטוקול של ישיבה הראשונה. האם בוועדה המסכמת אני יכולה להציג מסמכים חדשים שמתייחסים לפרוטוקול שמצוי בידיי. כאמור אין מדובר בוועדת ערעור אלא בוועדה ראשונה שמלבנת את נושא ההחמרה. תודה ריקי

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מרב וייס-קרטיה

  עו"ד מרב וייס קרטיה,מנהל הפורום

  10:15, 3 בדצמבר 2013

  ריקי שלום, לכאורה , הועדה המסכמת , מתכנסת כדי לסיים את ההליך שבפניה , אולם אם ברשותך מסמכים כמפורט בשאלתך, הייתי מגישה אותם לועדה ומבקשת שהועדה תתייחס אליהם.

  תגובה

מעמדה של ועדה רפואית הוא כמעמד ערכאה שיפוטית המוסמכת לקבוע את דרגת נכותו של הנכה במשרד הביטחון. על בסיס קביעת דרגת הנכות האמורה, נקבעות הזכויות המגיעות לנכי צה"ל.
פורום זה עוסק  בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות להליכים בפני הועדות הרפואיות שבמשרד הביטחון והביטוח הלאומי. בין היתר, יהיה מענה לשאלות בענין זימון, הכנה נכונה  וייצוג בפני הועדות הרפואיות הנ"ל כולל ערעורים לועדות רפואיות עליונות (משרד הביטחון) וועדות רפואיות לעררים (ביטוח לאומי), הגשת ערעור לבית המשפט המחוזי על החלטת הועדה הרפואית העליונה (משרד הביטחון) וערעורים לבית הדין האזורי לעבודה על החלטה של ועדה רפואית לעררים (ביטוח לאומי) . 
קראו בנושאועדה רפואית: עצות מעשיות