הרופא שהשתתף בועדה ראשונה קבע את אחוזי הנכות למרות שלא עיין במסמך שנדרשתי למסור בועדה המסכמת - פורום ועדות רפואיות

שאלה חדשה
 • צבי הכהן

  נשלח ע"יצבי הכהן 03:34, 21 בדצמבר 2013

  שלום אני עומד בפני ישיבת וועדה מסכמת בוועדה זאת לאחר שבתום הישיבה הראשונה התבקשתי להמציא מסמך נוסף . קיבלתי לאחרונה את הפרוטוקול של הישיבה הראשונה וראיתי שאחד הרופאים כבר קיבל החלטה על גובה אחוז הנכות שבתחומו למרות שטרם עיין במסמך אותו נדרשתי להוסיף לקראת הועדה המסכמת. האם בוועדה המסכמת אני יכול לטעון שההחלטה של אותו רופא ניתנה לפני שבחן את המסמך או שנושא זה יכולהיות נדון רק בוועדת ערעור וכלל האם חברי הוועדה חייבים לפחות לעיין (מה שלא קרה במקרה שלי) במסמכי התביעה תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מרב וייס-קרטיה

  עו"ד מרב וייס קרטיה,מנהל הפורום

  09:51, 22 בדצמבר 2013

  צבי שלום, אכן הועדה הרפואית אינה יכולה לקבל החלטה טרם עיינה במסמכים אותם היא בעצמה הזמינה . לגופו של עניין, אם עולה מהמסמך שהגשת כי יש לקבוע לך נכות גבוהה יותר ממה שנקבע לך, עליך להגיש אותו ולהסתמך עליו בועדה המסכמת . יש לבקש מהועדה להתייחס למסמך ולטעון בפניה כי על סמך המסמך, החלטתה אינה תואמת את המצב הרפואי שלך ועל כן יש לקבוע לך נכות בשיעור גבוה יותר.

  תגובה

מעמדה של ועדה רפואית הוא כמעמד ערכאה שיפוטית המוסמכת לקבוע את דרגת נכותו של הנכה במשרד הביטחון. על בסיס קביעת דרגת הנכות האמורה, נקבעות הזכויות המגיעות לנכי צה"ל.
פורום זה עוסק  בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות להליכים בפני הועדות הרפואיות שבמשרד הביטחון והביטוח הלאומי. בין היתר, יהיה מענה לשאלות בענין זימון, הכנה נכונה  וייצוג בפני הועדות הרפואיות הנ"ל כולל ערעורים לועדות רפואיות עליונות (משרד הביטחון) וועדות רפואיות לעררים (ביטוח לאומי), הגשת ערעור לבית המשפט המחוזי על החלטת הועדה הרפואית העליונה (משרד הביטחון) וערעורים לבית הדין האזורי לעבודה על החלטה של ועדה רפואית לעררים (ביטוח לאומי) . 
קראו בנושאועדה רפואית: עצות מעשיות