אחוזי נכות והגדרת נכות ערטילאית עקב צלקות ורסיסים - פורום ועדות רפואיות

שאלה חדשה
 • משה חזן

  נשלח ע"ימשה חזן 02:40, 24 בדצמבר 2013

  שלום לך אני נכה צה"ל ותיק ,נפצעתי בעזה מאש דו"צ בשנת 82 כדור פילח את ירכי והסב לי נזק הן לעצם והן למרקמי העור _(חור כניסה וחור יציאה) לאחרונה אני חש כאבחם חזקיםבאזור הצלקת הגדולה (בצד האחוי של ירך) צילום רנטגן נעשהלי ופוענחע"י ע"י ממוחה הרדיולוגיה בזו הלשון"לציין מספר רסיסים מתכתיים ברקמות הרכות של הירך האמצעי לטרלי אי סדירת של רקמות הרכות באזור הרסיסים -פצע" עד כאן סוף ציטוט. הצלרות הינן יבשות נראותמבחוץ תקינות אך כאמורבמרקם הרך הסמוך להן טמועוים רסיסים שגורמיםלי לכאבים. אני מבין שמי שאמור לבדוק אותי זה פלסטיקאי שאלותי הן כדלקמן 1) האם המסמךהמצויין הינו "ממצא אובייקטיבי:? 2) הם המחוקק הגדיר בסעיף 75 ב' מה כאב ("מדד" הכאב יכול לדעתי להיות בין כאב אגוני לכאב קל) 3) האם המסמך הנ"ל מקנה לי 10 % אחוזי נכות -יש לי אישור על רכישת משחת אמלה להפגת מיחושים וכן מרשם מאורטופד שביקש להזריקלי במקום זריקת קורטיזון- 4)האם הנכות הזו שלא נראיתת לעין יכולה להיות מוגדרת כ נכות ערטילאית? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מרב וייס-קרטיה

  עו"ד מרב וייס קרטיה,מנהל הפורום

  09:34, 24 בדצמבר 2013

  שלום משה, לא ברור לי האם קיבלת אחוזי נכות עבור הצלקת. אם לא קיבלת, בהחלט כדאי להגיש בקשה לקביעת נכות בעניין זה בצירוף המסמכים והתלונות שלך.

  תגובה

מעמדה של ועדה רפואית הוא כמעמד ערכאה שיפוטית המוסמכת לקבוע את דרגת נכותו של הנכה במשרד הביטחון. על בסיס קביעת דרגת הנכות האמורה, נקבעות הזכויות המגיעות לנכי צה"ל.
פורום זה עוסק  בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות להליכים בפני הועדות הרפואיות שבמשרד הביטחון והביטוח הלאומי. בין היתר, יהיה מענה לשאלות בענין זימון, הכנה נכונה  וייצוג בפני הועדות הרפואיות הנ"ל כולל ערעורים לועדות רפואיות עליונות (משרד הביטחון) וועדות רפואיות לעררים (ביטוח לאומי), הגשת ערעור לבית המשפט המחוזי על החלטת הועדה הרפואית העליונה (משרד הביטחון) וערעורים לבית הדין האזורי לעבודה על החלטה של ועדה רפואית לעררים (ביטוח לאומי) . 
קראו בנושאועדה רפואית: עצות מעשיות