בדיקה מחדש של אחוזי הנכות - פורום ועדות רפואיות

שאלה חדשה
 • יוסי

  נשלח ע"ייוסי 03:49, 24 בדצמבר 2013

  שלום סיימתי לאחרונה וועדה ראשונה של משרד הבטחון על תביעה בהחמרה הפגימה אורטופדית אחת מתוך שתיים מוכרות הוכרתי בעבר בשני סעיפים אורטפדיים עליהם "זכיתי" ב1 % כ"א בתביעתי האחרונה ביקשתי כאמור החמרה לגבי סעיף אחד בלבד מתוך שני הסעיפים המוכרים ונדחייתי ברם לאחר הגשת בתביעה משעיינתי בכל החומר הרפואי המצוי בידי נוכחתי לדעת שאף באותו סעיף מוכר שעליו לא ביקשתי דיון קיים חומר רב רפואי המצדיק פנייה לבדיקה מחדש של סעיף זה על פי הבנתי וועדת ערעור עליונה לא תדון בסעיף "שצץ" עכשיו אלא רק בתביעתי בוועדה הראשונה שאלתי היא האם במקביל להגשת ערעור על הסעיף בו דנו בוועדה הראשונה אני יכול לבקש דיון ובדיקה מחדש של אחוזי הנכות על אותו סעיף בגינו לא הגשתי תביעה או שעלי להמתין 6 חודשים לילה טוב

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מרב וייס-קרטיה

  עו"ד מרב וייס קרטיה,מנהל הפורום

  09:41, 24 בדצמבר 2013

  יוסי שלום, נכה יכול להגיש בקשה להחמרת מצב, כל 6 חודשים בגין פגימה בגינה הוא מוכר. אם הוגשה בקשה להחמרת מצב בגין פגימה אחת , ואולם קיימת החמרה בגין פגימה אחרת, והועדה הרפואית שנדרשה לדון בפגימה האחת לא דנה בפגימה האחרת, אין צורך להמתין 6 חודשים וניתן להגיש בקשה להחמרת מצב, בגין הפגימה האחרת. מבחינה טכנית, קיים סיכוי גדול שהדיון בפגימה האחרת , לא יידון עד לאחר סיום ההליכים בפני הועדה העליונה ,בעניין בפגימה האחת.

  תגובה

מעמדה של ועדה רפואית הוא כמעמד ערכאה שיפוטית המוסמכת לקבוע את דרגת נכותו של הנכה במשרד הביטחון. על בסיס קביעת דרגת הנכות האמורה, נקבעות הזכויות המגיעות לנכי צה"ל.
פורום זה עוסק  בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות להליכים בפני הועדות הרפואיות שבמשרד הביטחון והביטוח הלאומי. בין היתר, יהיה מענה לשאלות בענין זימון, הכנה נכונה  וייצוג בפני הועדות הרפואיות הנ"ל כולל ערעורים לועדות רפואיות עליונות (משרד הביטחון) וועדות רפואיות לעררים (ביטוח לאומי), הגשת ערעור לבית המשפט המחוזי על החלטת הועדה הרפואית העליונה (משרד הביטחון) וערעורים לבית הדין האזורי לעבודה על החלטה של ועדה רפואית לעררים (ביטוח לאומי) . 
קראו בנושאועדה רפואית: עצות מעשיות