בדיקה קלינית - חובת נוכחות רופא נוסף בבדיקה - פורום ועדות רפואיות

שאלה חדשה
 • אלי

  נשלח ע"יאלי 14:28, 8 בינואר 2014

  שלום . הופעתי בפני ועדת ערר עקב החמרת מצב וערעור על הועדה הרפואית. התלוננתי על מגבלה בתנועה בעמוד שדרה הצוארי והמותני. בבדיקה הקלינית נבדקתי אך ורק על עמוד השדרה המותני. לא הייתה התייחסות כלל למגבלה בצואר. האם אין בכך טעות משפטית. 2. בבדיקה הקלינית היה רק רופא אורתופד שביצע את הבדיקה הקלינית. , לא התלווה אליו רופא נוסף. . אני טוען שהממצאים שלו לא תאמו את ממצאי הבדיקה הקלינית. . האם חובה על הוועדה לנוכחות רופא נוסף בבדיקה. בפעמים הקודמות תמיד היו שני רופאים בבדיקה. ? האם לנוכח בדיקה ע"י רופא אחד יש מקום לבקש בדיקה קלינית נוספת ? תודה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מרב וייס-קרטיה

  עו"ד מרב וייס קרטיה,מנהל הפורום

  09:16, 9 בינואר 2014

  אלי שלום, אם בועדה מדרג ראשון דנו ובדקו את עמוד השידרה הצווארי והגשת ערר גם בעניין זה , אכן, היה על הועדה לערערים לבדוק אותך גם באשר לפגימה זו. אם לא נבדקת, זוהי עילה לערעור.
  באשר להרכב הועדה, אם בהרכב נכחו 3 רופאים , אחד מהם לפחות אורטופד ,הרי שהרכב הועדה הינו על פי הדין.

  תגובה

מעמדה של ועדה רפואית הוא כמעמד ערכאה שיפוטית המוסמכת לקבוע את דרגת נכותו של הנכה במשרד הביטחון. על בסיס קביעת דרגת הנכות האמורה, נקבעות הזכויות המגיעות לנכי צה"ל.
פורום זה עוסק  בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות להליכים בפני הועדות הרפואיות שבמשרד הביטחון והביטוח הלאומי. בין היתר, יהיה מענה לשאלות בענין זימון, הכנה נכונה  וייצוג בפני הועדות הרפואיות הנ"ל כולל ערעורים לועדות רפואיות עליונות (משרד הביטחון) וועדות רפואיות לעררים (ביטוח לאומי), הגשת ערעור לבית המשפט המחוזי על החלטת הועדה הרפואית העליונה (משרד הביטחון) וערעורים לבית הדין האזורי לעבודה על החלטה של ועדה רפואית לעררים (ביטוח לאומי) . 
קראו בנושאועדה רפואית: עצות מעשיות