שימוש בחוו"ד שניתנו בבית משפט והגשתן למל"ל - פורום ועדות רפואיות

שאלה חדשה
  • ראובן

נשלח ע"יראובן 18:44, 19 בינואר 2014

שלום לפני מספר שנים תבעתי מוסד רפואי על רשלנות רפואית .תביעה זו לוותה בחוות דעת רפואיות הן מטעם רופא מטעמי והן מטעם רופא שמונה על ידי בית המשפט. בשתי חוות הדעת מצויינת פגימה מסויימת בגופי.ומצויינים אחוזי נכות תביעה זו הסתיימה בפשרה . כיום אני רוצה להגיש למל"ל תביעה על נכות כללית על נכויות אחרות ואף על נכות שנדונה בבית המשפט. האם אני יכול לעשות שימוש בחוות ההדעת שניתנו בזמנו בבית המשפט ולהגישן למל"ל האם זה לגיטימי ? כמובן שאני יכול להמציא את המסמכים הרפואיים הרלוונטים לאותה נכות אך בחוות הדעת מצוניים אחוזי נכות תודה

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד מרב וייס-קרטיה

עו"ד מרב וייס קרטיה,מנהל הפורום

10:33, 20 בינואר 2014

ראובן שלום, אין מניעה להגיש כל חומר בעניינך לועדות הרפואיות שבמל"ל, כולל חוו"ד רפואיות שנתנו לך.
    השאלה האם חוו"ד רפואיות אלו מעודכנות ומשקפות את מצבך גם היום.

תגובה

מעמדה של ועדה רפואית הוא כמעמד ערכאה שיפוטית המוסמכת לקבוע את דרגת נכותו של הנכה במשרד הביטחון. על בסיס קביעת דרגת הנכות האמורה, נקבעות הזכויות המגיעות לנכי צה"ל.
פורום זה עוסק  בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות להליכים בפני הועדות הרפואיות שבמשרד הביטחון והביטוח הלאומי. בין היתר, יהיה מענה לשאלות בענין זימון, הכנה נכונה  וייצוג בפני הועדות הרפואיות הנ"ל כולל ערעורים לועדות רפואיות עליונות (משרד הביטחון) וועדות רפואיות לעררים (ביטוח לאומי), הגשת ערעור לבית המשפט המחוזי על החלטת הועדה הרפואית העליונה (משרד הביטחון) וערעורים לבית הדין האזורי לעבודה על החלטה של ועדה רפואית לעררים (ביטוח לאומי) . 
קראו בנושאועדה רפואית: עצות מעשיות