האם קיים פגם ניהולי בכך שהפרוטוקול לא כלל הערה שלי? - פורום ועדות רפואיות

שאלה חדשה
 • דנה

  נשלח ע"ידנה 12:41, 22 בינואר 2014

  שלום הייתי בוועדה מחוזית לצורך תביעתי להמרת נכות אורטופדית עליה אני מוכרת ב 10 % על פגיעה בכף הרגל הויו עמי מסמכים רפואיים שונים הרלבנטיים לנכות שלי. כשנכנסתי לוועדה הופתעתי לראות שבין חברי הוועדה יושב אורטופד שטיפל בי לפני כשנהו בכף הרגל ובבשוק. הצגתילו את האבחנה שלו המוגדרת תחת הנושא "ממצאים" שמציינת "הגבלה " וכמובן היה ביננו די שיח כשהוא טוען שהמסמך אינו רלונטילתביעה שלי -יש לי כמובן מסמכים של רופא הנ"ל שלא היו עמי במעמד זה שכן רלוונטין\ם לתביעה הוועדה דחתה את תביעתי להחמרה ולהפתעתי לא נכתב בפרוטוקול שום מילה על הדו שיח ביני לבין הרופא -מה שנראה בעיניי כמהותי ביותר שאלתי היא האם קיים פגם ניהולי בכך שהפרוטוקול לא כלל את הערתי זו ? תודה הוועדה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מרב וייס-קרטיה

  עו"ד מרב וייס קרטיה,מנהל הפורום

  13:27, 22 בינואר 2014

  דנה שלום, הנך יכולה להגיש ערעור על ההחלטה לגופו של עניין ולהתייחס גם לעניין זה.
  באשר לפרוטוקול, במועד הועדה היה עליך לחתום במקום המיועד , לאחר שקראת את התלונות שלך כפי שנרשמו ע"י מזכירת הועדה. היה עליך לוודא כי כל תלונותייך נרשמו ומה שהושמט, לבקש ולהוסיף. לפעמים מרגישים אי נוחות מסויימת לבקש זאת מהועדה והדבר מובן .

  תגובה

מעמדה של ועדה רפואית הוא כמעמד ערכאה שיפוטית המוסמכת לקבוע את דרגת נכותו של הנכה במשרד הביטחון. על בסיס קביעת דרגת הנכות האמורה, נקבעות הזכויות המגיעות לנכי צה"ל.
פורום זה עוסק  בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות להליכים בפני הועדות הרפואיות שבמשרד הביטחון והביטוח הלאומי. בין היתר, יהיה מענה לשאלות בענין זימון, הכנה נכונה  וייצוג בפני הועדות הרפואיות הנ"ל כולל ערעורים לועדות רפואיות עליונות (משרד הביטחון) וועדות רפואיות לעררים (ביטוח לאומי), הגשת ערעור לבית המשפט המחוזי על החלטת הועדה הרפואית העליונה (משרד הביטחון) וערעורים לבית הדין האזורי לעבודה על החלטה של ועדה רפואית לעררים (ביטוח לאומי) . 
קראו בנושאועדה רפואית: עצות מעשיות