בית המשפט - פורום ועדות רפואיות

שאלה חדשה
 • שגיא

  נשלח ע"ישגיא 05:33, 23 בינואר 2014

  שלום אני חייל משוחרר שנפצעתי בבמהלך אימון בעמוד שידרה והועברתי לטיפול משרד הבטחון ניגשתי לבד לועדה מחוזית שקבע לי אחוזים שלא נראים לי ולאחר מכן לוועדה עליונה שלא שינתה את החלטת הוועדה המחוזית הצגתי את כל החומר לעורך דין ידיד שאינו בקיא בתביעות של משרד הבטחון שאמר לי שנפלו פגמים משפטיים בוועדה הראשונה (המחוזית) אני מחפש עורך דין שבקיא בתביעות מעין אלו כדי לתבוע על הפגמים המשפטיים של הוועדה הראשונה השאלה שלי היא האם לאחר שכבר נבחנתי בוועדה העליונה בנושאים הרפואיים אני יכול לפנות לבית המשפט לגבי הפגמים המשפטיים של הוועדה הראשונה תודה רבה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מרב וייס-קרטיה

  עו"ד מרב וייס קרטיה,מנהל הפורום

  10:25, 23 בינואר 2014

  שגיא שלום, לכאורה , הועדה העליונה היא זו שצריכה להתייחס לפגמים שנפלו בועדה המחוזית ולכן חשוב לראות מה היתה החלטתה בעניין. אם החלטתה שגויה בעינך , הרי שיש מקום להגיש ערעור לביהמ"ש. בכל מקרה, אני מציעה להתייעץ עם עו"ד , כמו הח"מ, המתמחה בתביעות נגד משהב"ט , על מנת שיבחן את הפרוטוקול ויקבע אם יש מקום להגיש ערעור למחוזי.

  תגובה

מעמדה של ועדה רפואית הוא כמעמד ערכאה שיפוטית המוסמכת לקבוע את דרגת נכותו של הנכה במשרד הביטחון. על בסיס קביעת דרגת הנכות האמורה, נקבעות הזכויות המגיעות לנכי צה"ל.
פורום זה עוסק  בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות להליכים בפני הועדות הרפואיות שבמשרד הביטחון והביטוח הלאומי. בין היתר, יהיה מענה לשאלות בענין זימון, הכנה נכונה  וייצוג בפני הועדות הרפואיות הנ"ל כולל ערעורים לועדות רפואיות עליונות (משרד הביטחון) וועדות רפואיות לעררים (ביטוח לאומי), הגשת ערעור לבית המשפט המחוזי על החלטת הועדה הרפואית העליונה (משרד הביטחון) וערעורים לבית הדין האזורי לעבודה על החלטה של ועדה רפואית לעררים (ביטוח לאומי) . 
קראו בנושאועדה רפואית: עצות מעשיות