טעות משפטית, נוירולוגיה, גפיים עליונות - פורום ועדות רפואיות

שאלה חדשה
  • נעמי

נשלח ע"ינעמי 01:20, 12 בפברואר 2014

עבור בעיה נוירולוגית בגפיים עליונות נקבעו לי ע"י ועדה דרג 2 10%נכות לאחר הצגת בדיקת emg שבה קיימת רדיקולופטיה כרונית בשתי הידיים. הסעיף בתקנות מורה על 20% ליד ימין ו-10%ליד שמאל, שלהבנתי צריך לחשב כסיכום חשבוני ולא שיקלול, כלומר 30%. השאלה היא האם רופא הועדה יכול, משפטית, לקבוע אחוזי נכות חלקיים ולא כפי שמורה הסעיף? האם יש כאן פגם משפטי שניתן לערער עליו לביהמ"ש? תודה

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד מרב וייס-קרטיה

עו"ד מרב וייס קרטיה,מנהל הפורום

09:13, 12 בפברואר 2014

נעמי שלום, ככלל ,רופא יכול לקבוע אחוזי נכות חלקיים בגין פגימה מסויימת, אולם עליו לנמק ולפרט מדוע הוא קובע זאת ( אם למשל הקשר הסיבתי שנקבע היה חלקי ולא מלא, אם למשל הנכות המגיעה לא עומדת בכל הקריטריונים של הסעיף הספציפי )
    לפני הגשת ערעור, אני מציעה להתייעץ עם עו"ד המתמחה בייצוג נכים בועדות רפואיות , על מנת שיבחן מה נקבע ע"י הועדה והאם יש , במקרה זה, טענה משפטית שניתן וכדאי להגיש בגינה ערעור.

תגובה
  • 09:24, 12 בפברואר 2014

תודה. הרופא לא פירט עבור מה ניתנו 10% נכות. האם עבור יד שמאל, או יד ימין או 5% עבור כל יד. רק
    ציין את הסעיף ורשם 10%...

תגובה
  • מנהל הפורום:עו"ד מרב וייס-קרטיה

עו"ד מרב וייס קרטיה,מנהל הפורום

11:15, 12 בפברואר 2014

נעמי, קשה לי לענות , צריך לעיין בפרוטוקול.

תגובה
  • 11:28, 12 בפברואר 2014

תודה, בכל אופן...אני אשקול הגשת ערעור...

תגובה

מעמדה של ועדה רפואית הוא כמעמד ערכאה שיפוטית המוסמכת לקבוע את דרגת נכותו של הנכה במשרד הביטחון. על בסיס קביעת דרגת הנכות האמורה, נקבעות הזכויות המגיעות לנכי צה"ל.
פורום זה עוסק  בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות להליכים בפני הועדות הרפואיות שבמשרד הביטחון והביטוח הלאומי. בין היתר, יהיה מענה לשאלות בענין זימון, הכנה נכונה  וייצוג בפני הועדות הרפואיות הנ"ל כולל ערעורים לועדות רפואיות עליונות (משרד הביטחון) וועדות רפואיות לעררים (ביטוח לאומי), הגשת ערעור לבית המשפט המחוזי על החלטת הועדה הרפואית העליונה (משרד הביטחון) וערעורים לבית הדין האזורי לעבודה על החלטה של ועדה רפואית לעררים (ביטוח לאומי) . 
קראו בנושאועדה רפואית: עצות מעשיות