נכות זמנית-קביעה להמשך זמנית במקום קבועה - פורום ועדות רפואיות

שאלה חדשה
 • ישראללללל

  נשלח ע"יישראללללל 14:01, 15 באוגוסט 2012

  עקב ת עבודה קיבלתי נכות זמנית של 15% .לאחר שנה הוזמנתי לועדה לקביעת נכות צמיתה. עקב מצבי הוחלט על המשך נכות זמנית.מה פירוש?האם לא אדפק בעתיד?או האם כדאי לערער לדרוש נכות קבועה?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מרב וייס-קרטיה

  עו"ד מרב וייס קרטיה,מנהל הפורום

  15:02, 15 באוגוסט 2012

  ישראל שלום, אם מצבך הרפואי עשוי להשתנות, לטובה או לרעה, הועדה הרפואית תקבע את נכותך באופן זמני. אם הנך סבור, למרות קביעת הועדה, כי אין סיכוי שמצבך ישתנה, ניתן להגיש ערעור, עדיף , לאחר התייעצות עם עו"ד המתמחה בייצוג בפני ועדות רפואיות.

  תגובה
 • 13:19, 19 באוגוסט 2012

  הייתי בועדה רפואית של תאונת עבודה לקביעת נכות צמיתה באוגוסט.במכתב התשובה שקיבלתי ,קיבלתי החלטות של הועדה הרפואית לתאונת עבודה משום מה.. .קיבלתי 4 עותקים !!!!על החלטה של אותם אחוזי נכות זמניים-קרי 10%. לא קיבלתי הפרוטקול. אבל האם סתם מישהו שם שיכפל את הדפים ,ונשלח לי בטעות 4 עותקים?כמובן שבמענה הקולי לא מבינים שום דבר,ומיותר לדבר איתם.בכל זאת ,אני מצייין,ש הפגיעה היא ב3 מקומות בגוף ופגיעה נוספת נפשית שאושרה לי בגינה נכות זמנית של 10% (ועדהזו היתה ביולי).מה דעתך?איך מערערים

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד מרב וייס-קרטיה

  עו"ד מרב וייס-קרטיה,מנהל הפורום

  14:35, 19 באוגוסט 2012

  ישראל שלום,
  קשה להבין מדבריך האם קיבלת נכות בגין כל הפגימות בגינן הוכרת כתאונת עבודה או שטרם נבדקת בגין כל הפגימות. לא ברור מדבריך האם 10% הזמניים שקיבלת הינן בגין נכות נפשית או בגין פגימה אחרת.
  על כל פנים, אם הנכות הזמנית שקיבלת אינה תואמת לדעתך את מצבך, הנך יכול להגיש ערעור לועדה רפואית לעררים. את הערעור יש להגיש בכתב, שיוגש לביטוח הלאומי השייך לאזור מגוריך. לערעור יש לצרף מסמכים רפואיים, המתארים את מצב תפקודך.
  כמו כן, ניתן לכתוב מכתב לביטוח הלאומי באשר לקבלת החלטה לגבי שאר הפגימות בגינן הוכרת.
  נראה כי במקרה זה עדיף להתייעץ עם עו"ד, המתמחה בייעוץ בפני ועדות רפואיות, למיצוי כל זכויותיך מול הביטוח הלאומי.

  תגובה
 • 15:11, 19 באוגוסט 2012

  היי
  גם לי קשה להבין כי קבלתי 4 עותקים של אותו אחוז נכות

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד מרב וייס-קרטיה

  עו"ד מרב וייס-קרטיה,מנהל הפורום

  08:54, 21 באוגוסט 2012

  ישראל שלום;
  לועדה רפואית יש סמכות לקבוע נכות זמנית, כל עוד היא סבורה שמצבו של הנכה יכול להשתפר או להחמיר, כלומר, שמצבו התפקודי אינו יציב, ויש להמתין לעתיד לראות מה יעלה בגורל הנכות התפקודית.
  עם זאת, אם הנך סבור שאין שינוי במצבך התפקודי ולא יהיה שינוי בעתיד, או אם הנך סבור שקופחת ע"י הועדה הרפואית בקביעת אחוזי הנכות שנקבעו לך, הנך רשאי לערער לועדה לעררים.

  תגובה

מעמדה של ועדה רפואית הוא כמעמד ערכאה שיפוטית המוסמכת לקבוע את דרגת נכותו של הנכה במשרד הביטחון. על בסיס קביעת דרגת הנכות האמורה, נקבעות הזכויות המגיעות לנכי צה"ל.
פורום זה עוסק  בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות להליכים בפני הועדות הרפואיות שבמשרד הביטחון והביטוח הלאומי. בין היתר, יהיה מענה לשאלות בענין זימון, הכנה נכונה  וייצוג בפני הועדות הרפואיות הנ"ל כולל ערעורים לועדות רפואיות עליונות (משרד הביטחון) וועדות רפואיות לעררים (ביטוח לאומי), הגשת ערעור לבית המשפט המחוזי על החלטת הועדה הרפואית העליונה (משרד הביטחון) וערעורים לבית הדין האזורי לעבודה על החלטה של ועדה רפואית לעררים (ביטוח לאומי) . 
קראו בנושאועדה רפואית: עצות מעשיות