ספרות רפואית שדנה בנכות מוסבת בברך - פורום ועדות רפואיות

שאלה חדשה
 • גדיר

  נשלח ע"יגדיר 19:38, 7 במרץ 2014

  אני מוכר כנכה צה"ל בגין פגימה בברך שמאל קריעת רצועה צולבת ומיניסקוס ב20 אחוז , לאחרונה יש לי כאבים חזקים והגבלה בתנועות הברך הימנית ואף עברתי ארטרוסקופיה בברך ימין עם סימנים קשים מאוד והומלץ לי ע"י אורטופד מנתח שאני חייב להחליף מפרק הברך , הגשתי בקשה לנכות מוסבת , אך ועדה מחוזית דחתה את בקשתי בטענה שאין בספרות הרפואית דבר כזה , למרות שהגשתי להם חוות דעת מאורטופד בכיר שגם משמש כרופא בורר בביטוח הלאומי .אני ערערתי לוועדה עליונה ואני ממתין שיזמנו אותי. אשמת מאוד אם תתנו לי תשובה לגבי ספרות רפואית שדנה בעניין הזה , ותודה לכם מראש.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מרב וייס-קרטיה

  עו"ד מרב וייס קרטיה,מנהל הפורום

  13:09, 9 במרץ 2014

  גדיר שלום, כדאי להתייעץ עם המומחה הרפואי שנתן לך חוו"ד , על איזה מאמרים הוא הסתמך.

  תגובה

מעמדה של ועדה רפואית הוא כמעמד ערכאה שיפוטית המוסמכת לקבוע את דרגת נכותו של הנכה במשרד הביטחון. על בסיס קביעת דרגת הנכות האמורה, נקבעות הזכויות המגיעות לנכי צה"ל.
פורום זה עוסק  בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות להליכים בפני הועדות הרפואיות שבמשרד הביטחון והביטוח הלאומי. בין היתר, יהיה מענה לשאלות בענין זימון, הכנה נכונה  וייצוג בפני הועדות הרפואיות הנ"ל כולל ערעורים לועדות רפואיות עליונות (משרד הביטחון) וועדות רפואיות לעררים (ביטוח לאומי), הגשת ערעור לבית המשפט המחוזי על החלטת הועדה הרפואית העליונה (משרד הביטחון) וערעורים לבית הדין האזורי לעבודה על החלטה של ועדה רפואית לעררים (ביטוח לאומי) . 
קראו בנושאועדה רפואית: עצות מעשיות