וועדה רפואית נפגעי עבודה ביטוח לאומי - פורום ועדות רפואיות

שאלה חדשה
  • נירית

נשלח ע"ינירית 08:53, 13 במרץ 2014

מרב שלום, הוכרתי כנפגעת עבודה. יש לי שתי פגיעות רפואיות באחת נקבעו לי 20% נכות , ובפגיעה השנייה : לא נותרה נכות מה המשמעות של לא נותרה נכות? האם זה אומר שבמדה של החמרה לא אוכל לתבוע אותם? האם במדה שאערער על הקביעה בפגיעה השנייה,וועדת הערר עשויה לדון גם בפגיעה הראשונה ולהוריד לי את אחוז הנכות? תודה

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד מרב וייס-קרטיה

עו"ד מרב וייס קרטיה,מנהל הפורום

09:28, 13 במרץ 2014

נירית שלום, הועדה לערערים, אכן יכולה לדון גם בפגימה שבגינה לא הוגש ערר ובסמכותה להפחית את אחוזי הנכות בגינה, אם כי עליה להודיע לנכה , מראש ,על כוונתה לעשות כן. לגבי הפגימה השנייה, אם בעתיד תהיה החמרה הקשורה בפגימה שהוכרה , תוכלי להגיש בקשה להחמרה. בכל מקרה , הייתי בודקת היטב האם ניתן להגיש ערר בעניין זה.

תגובה
  • 10:34, 13 במרץ 2014

תודה על תשובתך המהירה רק שאלת הבהרה : בסכומו של עניין אם תהיה החמרה בפגימה שעליה נקבע : לא נותרה נכות האם במקרה כזה לא ניתן להגיש החמרה.

תודה

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דותן לינדנברג

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון דותן לינדנברג

עורך דין, נוטריון ומגשר מוסמך, בעל משרד עורכי דין העוסק בדיני נזיקין ובתביעות ייצוגיות. עו"ד לינדנבר
למידע נוסף

053-9374953 חיוג
הודעה

מעמדה של ועדה רפואית הוא כמעמד ערכאה שיפוטית המוסמכת לקבוע את דרגת נכותו של הנכה במשרד הביטחון. על בסיס קביעת דרגת הנכות האמורה, נקבעות הזכויות המגיעות לנכי צה"ל.
פורום זה עוסק  בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות להליכים בפני הועדות הרפואיות שבמשרד הביטחון והביטוח הלאומי. בין היתר, יהיה מענה לשאלות בענין זימון, הכנה נכונה  וייצוג בפני הועדות הרפואיות הנ"ל כולל ערעורים לועדות רפואיות עליונות (משרד הביטחון) וועדות רפואיות לעררים (ביטוח לאומי), הגשת ערעור לבית המשפט המחוזי על החלטת הועדה הרפואית העליונה (משרד הביטחון) וערעורים לבית הדין האזורי לעבודה על החלטה של ועדה רפואית לעררים (ביטוח לאומי) . 
קראו בנושאועדה רפואית: עצות מעשיות