וועדה רפואית ופוסט טראומה - פורום ועדות רפואיות

שאלה חדשה
 • מיכאל

  נשלח ע"ימיכאל 18:39, 3 באפריל 2014

  הייתי בוועדה רפואית הגעתי עם הפסיכולוג שלי (הוא כמעט ולא דבר), עשיתי את זה כי קשה לי להגיע לבד (אם לפי דעתך זה לא פוגע בי?). 2. הרופא שאל אותי אם אני משתמש בסמים ועניתי לו שלא. ושאל אם סגרתי את העסק, אמרתי לו שהוא פתוח (עוסק פטור), אבל כרגע המגבולות הרפואיות לא מאפשרות לי לעבוד. יש לי הפרעות קשב וריכוז, סיוטים, ונדודי שינה. ופלאשבקיים. וכרגע אני מקבל קצבה של חופשת מחלה מהביטוח לאומי. אני סובל מפוסט טראומה והפרעות שינה, והפרעות קשב. תודה מיכאל לפי המתאור לעיל ואני יודע שזה מאוד תלוי, אבל אשמח לדעה שלך, וניחוש לגבי אחוזי הנכות. זה מאוד יקלה עלי כי אני מאוד טרוד בכך, ותשובה ממך תעזור לי מאוד.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מרב וייס-קרטיה

  עו"ד מרב וייס קרטיה,מנהל הפורום

  10:11, 6 באפריל 2014

  מיכאל שלום, לצערי , אין אני יכולה לנבא מה הועדה תקבע.

  תגובה

מעמדה של ועדה רפואית הוא כמעמד ערכאה שיפוטית המוסמכת לקבוע את דרגת נכותו של הנכה במשרד הביטחון. על בסיס קביעת דרגת הנכות האמורה, נקבעות הזכויות המגיעות לנכי צה"ל.
פורום זה עוסק  בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות להליכים בפני הועדות הרפואיות שבמשרד הביטחון והביטוח הלאומי. בין היתר, יהיה מענה לשאלות בענין זימון, הכנה נכונה  וייצוג בפני הועדות הרפואיות הנ"ל כולל ערעורים לועדות רפואיות עליונות (משרד הביטחון) וועדות רפואיות לעררים (ביטוח לאומי), הגשת ערעור לבית המשפט המחוזי על החלטת הועדה הרפואית העליונה (משרד הביטחון) וערעורים לבית הדין האזורי לעבודה על החלטה של ועדה רפואית לעררים (ביטוח לאומי) . 
קראו בנושאועדה רפואית: עצות מעשיות