ועדה רפואית עקב אפילפסיה - פורום ועדות רפואיות

שאלה חדשה
 • שרון

  נשלח ע"ישרון 09:19, 20 באפריל 2014

  שלום רב יש לי ילדה בת 8 וחצי שמתאריך 10/2012 חולת אפילפסיה מסוג פט מל מטופלת בתרופה קבועה יום יום ועקב כך נוצר הפרעות קשב וריכוז ולאחרונה התחילה טיפול ברטלין הגשתי לביטוח לאומי בקשת נכות ילד והוזמנתי לוועדה רפואית לתאריך 23/4/14 האם בכלל יש סיכוי לאישור נכות ילד ובמקרים כאלה כמה אחוזים קובעים יש לציין שהיא מטופלת בתרופה ואין התקפים אבל מבדיקת eeg לא חל שיפור משנת 2013 והיא נמצאת במעקב אצל נורולוג ורופא קשב וריכוז אך ללא אישפוזים . האם יש צורך לצרף מסמך מרופא שממליץ על השגחה ? הודה לתשובתך המהירה חג שמח וכשר שרון

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מרב וייס-קרטיה

  עו"ד מרב וייס קרטיה,מנהל הפורום

  10:16, 22 באפריל 2014

  שרון שלום, לפי המידע שמסרת , לא נראה כי תביעתך תאושר

  תגובה

מעמדה של ועדה רפואית הוא כמעמד ערכאה שיפוטית המוסמכת לקבוע את דרגת נכותו של הנכה במשרד הביטחון. על בסיס קביעת דרגת הנכות האמורה, נקבעות הזכויות המגיעות לנכי צה"ל.
פורום זה עוסק  בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות להליכים בפני הועדות הרפואיות שבמשרד הביטחון והביטוח הלאומי. בין היתר, יהיה מענה לשאלות בענין זימון, הכנה נכונה  וייצוג בפני הועדות הרפואיות הנ"ל כולל ערעורים לועדות רפואיות עליונות (משרד הביטחון) וועדות רפואיות לעררים (ביטוח לאומי), הגשת ערעור לבית המשפט המחוזי על החלטת הועדה הרפואית העליונה (משרד הביטחון) וערעורים לבית הדין האזורי לעבודה על החלטה של ועדה רפואית לעררים (ביטוח לאומי) . 
קראו בנושאועדה רפואית: עצות מעשיות