הביטוח הלאומי מערער על החלטת הועדה הרפואית ושולח אותי לועדת ערער - פורום ועדות רפואיות

שאלה חדשה
 • אבי הראל

  נשלח ע"יאבי הראל 19:29, 20 באוגוסט 2012

  הייתי בועדה רפואית של משרד הבריאות ונקבעו לי 70% לצמיתות. כיום אני מקבלת ניידות לפי 40% נכות. ביטוח לאומי מערער כיום על החלטת הועדה הרפואית ושולח אותי לועדת ערער. איך יתכן כזה פער בהחלטות. גם לפני 4 שנים כך היה משרד הבריאות קבע 60% וביטוח לאומי החזיר אותי ל- 40%. רק מי שיש לו כסף ויכול להלחם הוא זה שמרוויח??

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מרב וייס-קרטיה

  עו"ד מרב וייס-קרטיה,מנהל הפורום

  08:58, 21 באוגוסט 2012

  אבי שלום;
  על כל החלטה של ועדה רפואית, רשאים לערער הנכה או המוסד לביטוח לאומי. במקרה שלך, החליט המוסד לביטוח לאומי לערער על ההחלטה. באשר לפערים, בקביעת הועדות הרפואיות השונות, לא ניתן לענות על שאלה כזו בפורום, יש להיוועץ עם עו"ד, המתמחה בייצוג בפני הועדות הרפואיות, להמציא בפניו את כל החומר הרפואי הרלוונטי בעניינך, כולל פרטיכלי הועדות הרפואיות השונות, לצורך קבלת תשובה מוסמכת.

  תגובה

מעמדה של ועדה רפואית הוא כמעמד ערכאה שיפוטית המוסמכת לקבוע את דרגת נכותו של הנכה במשרד הביטחון. על בסיס קביעת דרגת הנכות האמורה, נקבעות הזכויות המגיעות לנכי צה"ל.
פורום זה עוסק  בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות להליכים בפני הועדות הרפואיות שבמשרד הביטחון והביטוח הלאומי. בין היתר, יהיה מענה לשאלות בענין זימון, הכנה נכונה  וייצוג בפני הועדות הרפואיות הנ"ל כולל ערעורים לועדות רפואיות עליונות (משרד הביטחון) וועדות רפואיות לעררים (ביטוח לאומי), הגשת ערעור לבית המשפט המחוזי על החלטת הועדה הרפואית העליונה (משרד הביטחון) וערעורים לבית הדין האזורי לעבודה על החלטה של ועדה רפואית לעררים (ביטוח לאומי) . 
קראו בנושאועדה רפואית: עצות מעשיות