האם העקרון להגשת ערעור או החמרת מצב הוא נכון? - פורום ועדות רפואיות

שאלה חדשה
 • יוסי

  נשלח ע"ייוסי 19:41, 27 באפריל 2014

  תאונת עבודה שהוכרה במלל ללא אחוזי נכות! בועדה! עקב שינויפסיקה ניתן להגיש ערעור להחלטת הועדה לנכות בענין! עניין הפרדה נכות אורתןפדית ונוירולוגית נפרדות אם מוכר לך? השאלה העיקרית אם כדאי להגיש ערעור על החלטתתת הועדה מיום ההחלטה! הבנתי שניתן ! הועדה לפני מספר שנים! ולא החמרת מצב? וזאת בהתייחס לעקרון קביעת גמול נכות באם תוכר באחוזים. כלומר האם הגילום לשווי כספי יהיה לפי המשעורת ביום התאונה כנהוג? כלומר לפי מה ישולם שווי הקצבה או המענק החד פעמי! כמובם אם יקבעו אחוזים בגלל הפרדת הנכויות! ומה העקרון לחישוב בהחמרת מצב? רק מיום ההכרה בהחמרה? אני מנבה להבין אם המאמץ לערעור מיום ההחלטה המקורית שווה כספית?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מרב וייס-קרטיה

  עו"ד מרב וייס קרטיה,מנהל הפורום

  15:14, 30 באפריל 2014

  יוסי שלום, אני לא מכירה אפשרות של הגשת ערעור לאחר כ"כ שנים ממועד מתן ההחלטה. לדעתי צריך להגיש בקשה לפיה מצבך הרפואי היום חמור יותר ממצבך הרפואי , כפי שנקבע ע"י הועדה אז( כלומר הוספת הנכות הנוירולוגי) כל זאת, כמובן לאחר קבלת אישור מהרופא המוסמך. אם מצבך יצדיק קביעת נכות שתזכה בתגמול/מענק, ישולם מיום מועד הבקשה.

  תגובה

מעמדה של ועדה רפואית הוא כמעמד ערכאה שיפוטית המוסמכת לקבוע את דרגת נכותו של הנכה במשרד הביטחון. על בסיס קביעת דרגת הנכות האמורה, נקבעות הזכויות המגיעות לנכי צה"ל.
פורום זה עוסק  בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות להליכים בפני הועדות הרפואיות שבמשרד הביטחון והביטוח הלאומי. בין היתר, יהיה מענה לשאלות בענין זימון, הכנה נכונה  וייצוג בפני הועדות הרפואיות הנ"ל כולל ערעורים לועדות רפואיות עליונות (משרד הביטחון) וועדות רפואיות לעררים (ביטוח לאומי), הגשת ערעור לבית המשפט המחוזי על החלטת הועדה הרפואית העליונה (משרד הביטחון) וערעורים לבית הדין האזורי לעבודה על החלטה של ועדה רפואית לעררים (ביטוח לאומי) . 
קראו בנושאועדה רפואית: עצות מעשיות