שיקולי ערעור על וועדה מחוזית - פורום ועדות רפואיות

שאלה חדשה
  • אסף

נשלח ע"יאסף 03:29, 18 במאי 2014

שלום רב ותודה מראש על תשובתך ועל זמנך אחרי 15 שנה של נכות זמנית,וועדה מחוזית קבעה לי אחוזים קבועים. יש לי קיבוע בגב(2 חוליות) הוועדה קבעה הגבלה בתנועה (30%) פגיעה שורשית 5% צלקות 1% אני רוצה לערער רק על הפגיעה השורשית,שכן הוועדה לא התייחסה לצליעה בכלל. השאלה שלי היא כזו. האם כדאי לערער או לחכות חצי שנה ואז להגיש החמרה רק על השורשי האם זה נכון שעוד חצי שנה במידה ואני מגיש החמרה רק על השורשי(צליעה) הוועדה לא מוסמכת לדון במגבלת התנועה? אני מתלבט מאוד מאחר ואם מותר לוועדה המחוזית לדון גם בתנועה היא יכולה להוריד את האחוזים ואז לא אוכל לבקש אחוזים לפי סעיף 37 1 קיבוע . לעומת זאת אם אני מערער עכשיו,גם אם הוועדה ח"ו תוריד אחוזים אני יכול לגשת לבית משפט ולבקש את סעיף הקיבוע (אני מודע לפסקי הדין בנושא,אולם מצאתי פסק דין מחוזי שפוסק אחרת ,שזה לבד יכול להגיע לערעור בגלגול שלישי+יש לי 2 טיעונים מאוד חזקים למה נכון להעניק את סעיף הקיבוע אפילו על 2 חוליות-טיעונים שלא נטענו בעבר בבתי המשפט) הבעיה שאם אני מגיש החמרה ואז מורידים אחוזים,איך אוכל לבוא לבית משפט ולבקש את סעיף הקיבוע,כאשר "הסתפקתי" בעבר בסעיף ההגבלה בתנועה? תודה על תשובתך, אסף

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד מרב וייס-קרטיה

עו"ד מרב וייס קרטיה,מנהל הפורום

09:59, 18 במאי 2014

אסף שלום, כאשר נכה מגיש ערעור , הועדה העליונה יכולה לדון גם בפגימה שלא הוגש עליה ערעור.
    אם בכוונתה לעשות כן, עליה להתריע על כך בפני הנכה טרם עשותה כן, על מנת שהנכה יוכל להתכונן , לטעון ולהגיש מסמכים בעניין זה.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דותן לינדנברג

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון דותן לינדנברג

עורך דין, נוטריון ומגשר מוסמך, בעל משרד עורכי דין העוסק בדיני נזיקין ובתביעות ייצוגיות. עו"ד לינדנבר
למידע נוסף

053-9374953 חיוג
הודעה

מעמדה של ועדה רפואית הוא כמעמד ערכאה שיפוטית המוסמכת לקבוע את דרגת נכותו של הנכה במשרד הביטחון. על בסיס קביעת דרגת הנכות האמורה, נקבעות הזכויות המגיעות לנכי צה"ל.
פורום זה עוסק  בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות להליכים בפני הועדות הרפואיות שבמשרד הביטחון והביטוח הלאומי. בין היתר, יהיה מענה לשאלות בענין זימון, הכנה נכונה  וייצוג בפני הועדות הרפואיות הנ"ל כולל ערעורים לועדות רפואיות עליונות (משרד הביטחון) וועדות רפואיות לעררים (ביטוח לאומי), הגשת ערעור לבית המשפט המחוזי על החלטת הועדה הרפואית העליונה (משרד הביטחון) וערעורים לבית הדין האזורי לעבודה על החלטה של ועדה רפואית לעררים (ביטוח לאומי) . 
קראו בנושאועדה רפואית: עצות מעשיות