ועדה רפואית מחוזית ניצולי שואה - פורום ועדות רפואיות

שאלה חדשה
 • אלי

  נשלח ע"יאלי 18:42, 1 ביוני 2014

  1.ובכן יש לאימי מזה שנים 37.5% סעיף תגובה נפשית וביקשנו ללא נוכחות החמרה בסעיף זה, מגובה היטב עי מכתב מפסיכאטרית ,ולהפתעתנו רופא שם כתב ללא הסבר, פשוט "שהשיעור הנ"ל משקף כבר את מצבה" ולא העלה. האם אתמכירה את התופעה? כמה זמן יקח ערעור בועדה רפאית עליונה? והאם ניתן קודם לתקוף אצל עופרה יו"ר הרשות לניצולי שואה את סתמיות הדיון בועדה, בפרט לאור ההתרסות הרבות שהיו בציבור... רופא אחד פסיכיאטר ניער אותה כאמור בקלות ,וראיתי שמונה ב 2007. האם אין הגבלה על משך כהונתם של חברים בוועדה זו? אין להם הדרכה שעליהם לכבד תביעות מסודרות ולפרט את סירובם (התמוה)?! האם יש פס"ד או כמה מנחה של מחוזי ,לגבי התנהלות ראויה של ועדה רפואית? אפשר מספרים/שמות למשל

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מרב וייס-קרטיה

  עו"ד מרב וייס קרטיה,מנהל הפורום

  09:41, 2 ביוני 2014

  אלי שלום, על החלטה של ועדה מחוזית ניתן להגיש ערעור לועדה עליונה בתוך 45 יום ,ממועד קבלת ההחלטה. הערעור מטופל ומשובץ להרכב ועדת רופאים מתאים ונקבע מועד לדיון. ההליך אורך , בדר"כ, מספר חודשים. אם הנך סבור שהועדה המחוזית טעתה, אמך יכולה להופיע לועדה לצורך בדיקתה , על מנת שהרופאים יתרשמו ממצבה. לחילופין, אם אמך אינה יכולה להופיע בועדה, ניתן להגיש לועדה חוו"ד רפואית פסיכאטרית המתארת את מצבה שבה אף תהיה התייחסות לקביעות ,המוטעות לדעתך, של הועדה המחוזית.

  תגובה

מעמדה של ועדה רפואית הוא כמעמד ערכאה שיפוטית המוסמכת לקבוע את דרגת נכותו של הנכה במשרד הביטחון. על בסיס קביעת דרגת הנכות האמורה, נקבעות הזכויות המגיעות לנכי צה"ל.
פורום זה עוסק  בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות להליכים בפני הועדות הרפואיות שבמשרד הביטחון והביטוח הלאומי. בין היתר, יהיה מענה לשאלות בענין זימון, הכנה נכונה  וייצוג בפני הועדות הרפואיות הנ"ל כולל ערעורים לועדות רפואיות עליונות (משרד הביטחון) וועדות רפואיות לעררים (ביטוח לאומי), הגשת ערעור לבית המשפט המחוזי על החלטת הועדה הרפואית העליונה (משרד הביטחון) וערעורים לבית הדין האזורי לעבודה על החלטה של ועדה רפואית לעררים (ביטוח לאומי) . 
קראו בנושאועדה רפואית: עצות מעשיות