מחלת שינה חמורה אחוזי נכות - פורום ועדות רפואיות

שאלה חדשה
 • יזהר מיכאלי

  נשלח ע"ייזהר מיכאלי 04:05, 11 ביולי 2014

  לפני שנה עברתי ועדה רפואית למחלת שינה חמורה,אובחנה בשיבא (60 הפסקות בשעה) נקבעו 40% לפי סעיף5(1)ג הועדה ישבה ברמלה עבור מס הכנסה. לצורך תביעה לנכות כללית עברתי ועדה רפואית היום בראשון לציון לפי אותו מסמך רפואי לעיל נקבו 10% לפי סעיף קטן א מה קורה פה? יש תקנות חדשות?הסעיף מדבר על מחלות נשימה כרוניות ,מי שהוא שינה את התקנות?היכן ניתן לקבל את החוק ?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מרב וייס-קרטיה

  עו"ד מרב וייס קרטיה,מנהל הפורום

  09:05, 13 ביולי 2014

  יזהר שלום,
  נכותו של אדם הנבדק ע"י הועדה הרפואית נקבעת בהתאם למצבו הרפואי ביום הועדה.
  ייתכן כי היה שינוי לטובה במצבך כאשר נבדקת ע"י הועדה הרפואית האחרונה.
  על כל פנים, אם הנך מעוניין לעיין בתקנות , ניתן למצוא אותן באתר הביטוח הלאומי : תקנות הביטוח הלאומי ( קביעת דרגת נכות לנפגעי עבודה ) תשט"ז 1956.

  תגובה
 • 04:30, 15 ביולי 2014

  מרב שלום,לא נבדקתי לא בראשונה ולא בשניה.היה מונח מסמך רפואי והועדה של רופא אחד פנימי בחן אותו שלא בפני

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד מרב וייס-קרטיה

  עו"ד מרב וייס קרטיה,מנהל הפורום

  09:32, 15 ביולי 2014

  יזהר, נראה כי הנך נדרש להגיש ערר לוועדה לעררים בצירוף פרטיכל הועדה הרפואית הקודמת, מסמכים עדכניים על מצבך וכדאי אף להצטייד בחוו"ד רפואית מטעמך.

  תגובה

מעמדה של ועדה רפואית הוא כמעמד ערכאה שיפוטית המוסמכת לקבוע את דרגת נכותו של הנכה במשרד הביטחון. על בסיס קביעת דרגת הנכות האמורה, נקבעות הזכויות המגיעות לנכי צה"ל.
פורום זה עוסק  בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות להליכים בפני הועדות הרפואיות שבמשרד הביטחון והביטוח הלאומי. בין היתר, יהיה מענה לשאלות בענין זימון, הכנה נכונה  וייצוג בפני הועדות הרפואיות הנ"ל כולל ערעורים לועדות רפואיות עליונות (משרד הביטחון) וועדות רפואיות לעררים (ביטוח לאומי), הגשת ערעור לבית המשפט המחוזי על החלטת הועדה הרפואית העליונה (משרד הביטחון) וערעורים לבית הדין האזורי לעבודה על החלטה של ועדה רפואית לעררים (ביטוח לאומי) . 
קראו בנושאועדה רפואית: עצות מעשיות