ערעור על אחוזי נכות שקיבלתי ממומחה בתחום הריאות - פורום ועדות רפואיות

שאלה חדשה
 • ישראלון

  נשלח ע"יישראלון 09:26, 24 באוגוסט 2014

  הועמדתי לבדיקות בו ממס הכנסה עקב מספר מחלות .בבדיקה ראשונה של מומחה בתחום הריאות הוא החליט שמגיע לי 20% נכות ,כאשר היום אני מטופל קבוע במשאפים ובתרופות, .נבדק קבוע אצל רופא .רופא קופח אמר שמגיע לע 40% בגלל מצבי הקשה. כאשר אגיע לערעור איך אטען זאת?בבקשה סיועכם

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מרב וייס-קרטיה

  עו"ד מרב וייס קרטיה,מנהל הפורום

  10:37, 24 באוגוסט 2014

  שלום, אם הנך סבור כי יש מקום לערער על הועדה מהדרג הראשון , לוועדה לערערים, חשוב להמציא לוועדה את כל המסמכים הרפואיים, כולל בדיקות רפואיות שעברת , המעידים על מצבך הרפואי. במקרים מסוימים , רצוי אף להצטייד בחוו"ד רפואית המתייחסת למצבו הרפואי של הנכה ושבה תקבע הנכות המתאימה לנכה ,בשל מצבו הרפואי כמפורט בחוו"הד.

  תגובה

מעמדה של ועדה רפואית הוא כמעמד ערכאה שיפוטית המוסמכת לקבוע את דרגת נכותו של הנכה במשרד הביטחון. על בסיס קביעת דרגת הנכות האמורה, נקבעות הזכויות המגיעות לנכי צה"ל.
פורום זה עוסק  בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות להליכים בפני הועדות הרפואיות שבמשרד הביטחון והביטוח הלאומי. בין היתר, יהיה מענה לשאלות בענין זימון, הכנה נכונה  וייצוג בפני הועדות הרפואיות הנ"ל כולל ערעורים לועדות רפואיות עליונות (משרד הביטחון) וועדות רפואיות לעררים (ביטוח לאומי), הגשת ערעור לבית המשפט המחוזי על החלטת הועדה הרפואית העליונה (משרד הביטחון) וערעורים לבית הדין האזורי לעבודה על החלטה של ועדה רפואית לעררים (ביטוח לאומי) . 
קראו בנושאועדה רפואית: עצות מעשיות