הגשת חוות דעת מראומטולוג - פורום ועדות רפואיות

שאלה חדשה
 • דניאל

  נשלח ע"ידניאל 13:27, 25 באוגוסט 2014

  שלום אני חולה בדלקת פרקים כמה שנים הגשתי כמה פעמים תביעת נכות ובכל פעם שמו לי 30 אחוזים הפעם אני מתכנן להגיש חוות דעת מראומטולוג האם הדבר הזה עוזר כלומר אם בחוות דעת כתוב 60 האם הדבר הזה מחייב את הוועדה או איך זה הולך

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מרב וייס-קרטיה

  עו"ד מרב וייס קרטיה,מנהל הפורום

  08:31, 26 באוגוסט 2014

  דניאל שלום;
  הועדה הרפואית מחויבת להתייחס לחומר המוגש בפניה, ובכלל זה חוות דעת רפואית. הועדה אינה חייבת לקבל את מסקנות המומחה מטעמך, אולם, אם היא מחליטה לעשות כן, עליה לנמק את החלטתה.
  אם רופא סבור כי מצבך הרפואי הינו בשיעור גבוה יותר מזה שנקבע ע"י הועדה מהדרג הראשון, מומלץ להיעזר במקרה שלך בחוות דעת רפואית ובמסמכים רפואיים התומכים בכך.

  תגובה

מעמדה של ועדה רפואית הוא כמעמד ערכאה שיפוטית המוסמכת לקבוע את דרגת נכותו של הנכה במשרד הביטחון. על בסיס קביעת דרגת הנכות האמורה, נקבעות הזכויות המגיעות לנכי צה"ל.
פורום זה עוסק  בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות להליכים בפני הועדות הרפואיות שבמשרד הביטחון והביטוח הלאומי. בין היתר, יהיה מענה לשאלות בענין זימון, הכנה נכונה  וייצוג בפני הועדות הרפואיות הנ"ל כולל ערעורים לועדות רפואיות עליונות (משרד הביטחון) וועדות רפואיות לעררים (ביטוח לאומי), הגשת ערעור לבית המשפט המחוזי על החלטת הועדה הרפואית העליונה (משרד הביטחון) וערעורים לבית הדין האזורי לעבודה על החלטה של ועדה רפואית לעררים (ביטוח לאומי) . 
קראו בנושאועדה רפואית: עצות מעשיות