ועדת מל"ל לאחר ערעור - פורום ועדות רפואיות

שאלה חדשה
 • מאיר פרישמן

  נשלח ע"ימאיר פרישמן 18:21, 4 בספטמבר 2014

  חבר עבר ניתוח הרניה ויש צלקת. הועדה קבעה אפס אחוז. הוגש ערעור לבימ"ש מכיוון שצלקת מקנה בין 4 ל 14 אחוז. בימ"ש קבע כי יש להחזיר לוע"ר. בועדה חוזרת הרופא שבדק הוא אותו רופא בועדה קמא. הרופא אמר "אנו ונמצאים כאן בגלל החלטת בימ"ש ואנחנו נחזיר להם את התיק" בפרוטוקול נרשם כי בבדיקה יש צלקת בצבע הגוף ולפיכך אפס אחוזים" השאלה היא האם ניתן להגיש ערעור חוזר לבימ"ש מכיוון שיש טעות בהחלטת הרופא ומכיוון שאין סיכוי שבמקרה שיש את אותו רופא בשתי הועדות יקבע הרופא ה"שני" שהרופא ה"ראשון" טעה. מה ניתן לעשות בשלב זה?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מרב וייס-קרטיה

  עו"ד מרב וייס קרטיה,מנהל הפורום

  11:57, 7 בספטמבר 2014

  מאיר שלום, ערעור לבית הדין,על הועדה לערערים, ניתן להגיש בנימוק משפטי בלבד. באם ההחלטה "השניה" של הוועדה, מגלה טעם משפטי בגינו ניתן להגיש ערעור, אז כמובן שהייתי ממליצה להגיש את הערעור. באשר לעובדה כי אותו רופא דן בפעם השנייה בעניינך, כך כנראה, נקבע ע"י בית הדין בהחלטתו כי התיק יוחזר לאותה ועדה ולכן על אותו רופא לדון בשנית בעניינך.

  תגובה

מעמדה של ועדה רפואית הוא כמעמד ערכאה שיפוטית המוסמכת לקבוע את דרגת נכותו של הנכה במשרד הביטחון. על בסיס קביעת דרגת הנכות האמורה, נקבעות הזכויות המגיעות לנכי צה"ל.
פורום זה עוסק  בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות להליכים בפני הועדות הרפואיות שבמשרד הביטחון והביטוח הלאומי. בין היתר, יהיה מענה לשאלות בענין זימון, הכנה נכונה  וייצוג בפני הועדות הרפואיות הנ"ל כולל ערעורים לועדות רפואיות עליונות (משרד הביטחון) וועדות רפואיות לעררים (ביטוח לאומי), הגשת ערעור לבית המשפט המחוזי על החלטת הועדה הרפואית העליונה (משרד הביטחון) וערעורים לבית הדין האזורי לעבודה על החלטה של ועדה רפואית לעררים (ביטוח לאומי) . 
קראו בנושאועדה רפואית: עצות מעשיות