שיקולי הביטוח הלאומי לזימון נכים לוועדה חוזרת - פורום ועדות רפואיות

שאלה חדשה
 • ארמדיל

  נשלח ע"יארמדיל 18:50, 25 בספטמבר 2014

  שלום אני סובלת מ50% נכות ו75% אכע , צמיתה, עקב סכיזופרניה. בשנים האחרונות הופחתו מינוני התרופות ויצאתי לאחרונה לעבוד ומרוויחה כ3000 שח. האם אני בסכנה כי לאור התקנות החדשות של חוק לרון מחודש פברואר 2014 , ביטוח לאומי יזמן אותי לוועדה רפואית חוזרת ויטען שהוכחתי כושר עבודה? אם כן , לדעתך סביר שיורידו לי אחוזי נכות או אחוזי אכע או גם וגם (אני זקוקה לאחוזי נכות בשביל העדפה מתקנת) מה השיקולים של ביטוח לאומי לזימון נכים לוועדה חוזרת ? ושאלה אחרונה , האם בסכיזופרניה קשה יותר לביטוח לאומי להוכיח שהחלמת ? (כי זו תופעה נפשית שקשה למדוד )

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מרב וייס-קרטיה

  עו"ד מרב וייס קרטיה,מנהל הפורום

  14:21, 28 בספטמבר 2014

  ארמדיל, על פי נתוני הביטוח הלאומי, במקרה של קביעת דרגת אי כושר כפי שנקבעו לך, ושכר של 2901 ש"ח ועד 3200ש"ח, יופחתו סך של 315 ש"ח מהקיצבה לה את זכאית.
  אחוזי הנכות נקבעים בהתאם למצבך וההפרעות התפקודיות מהם הנך סובלת , כפי שמוצאת הועדה ביום הבדיקה. אם מצבך הרפואי תואם קביעת נכות של 50% הרי קביעת דרגת הנכות לא תשונה.
  לדברייך, את עדיין נוטלת טיפול תרופתי בשל המחלה (אם כי המינון הופחת) , לכן לא סביר שהועדה תקבע שהחלמת .

  תגובה

מעמדה של ועדה רפואית הוא כמעמד ערכאה שיפוטית המוסמכת לקבוע את דרגת נכותו של הנכה במשרד הביטחון. על בסיס קביעת דרגת הנכות האמורה, נקבעות הזכויות המגיעות לנכי צה"ל.
פורום זה עוסק  בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות להליכים בפני הועדות הרפואיות שבמשרד הביטחון והביטוח הלאומי. בין היתר, יהיה מענה לשאלות בענין זימון, הכנה נכונה  וייצוג בפני הועדות הרפואיות הנ"ל כולל ערעורים לועדות רפואיות עליונות (משרד הביטחון) וועדות רפואיות לעררים (ביטוח לאומי), הגשת ערעור לבית המשפט המחוזי על החלטת הועדה הרפואית העליונה (משרד הביטחון) וערעורים לבית הדין האזורי לעבודה על החלטה של ועדה רפואית לעררים (ביטוח לאומי) . 
קראו בנושאועדה רפואית: עצות מעשיות