בקשה לערעור ועדת המל"ל - פורום ועדות רפואיות

שאלה חדשה
 • יוסי

  נשלח ע"ייוסי 21:18, 28 באוקטובר 2014

  המשך בערעור שלחתי להם מיסמכים חדשים על הטיפולים וצינתי להם שאני לו יכול לעבוד בגלל המגבלות בכתף הייתי עובד נהג משאית ואין לי הכנסה כבר שנתיים מזה למה אני לו זכאי מזה אמיתי הם רוצים להרוג אנשים במקום לעזור אני מבקש עזרה בקשר לערעור מה עליי לעשות בהמשך תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מרב וייס-קרטיה

  מנהל הפורום,מנהל הפורום

  12:48, 29 באוקטובר 2014

  יוסי, התנאים להכרה בנכה כנכה נזקק הם: נכה שנקבעה לו דרגת נכות זמנית או מי שנקבעה לו נכות לזמן מוגבל ( פחותה מ 100%) ונקבע לגביו כי אינו יכול לעבוד בעבודה כלשהי ואין לו הכנסה כלשהי בגלל הפגיעה בעבודה. ניתן לקבוע לגביו כי הוא נכה נזקק למשך עד 4 חודשים בלבד. אם הנך סבור כי בתקופה הרלוונטית הנ"ל שגתה ועדת הרשות, הנך יכול להגיש תביעה לביה"ד האיזורי לעבודה באיזור מגורייך.

  תגובה

מעמדה של ועדה רפואית הוא כמעמד ערכאה שיפוטית המוסמכת לקבוע את דרגת נכותו של הנכה במשרד הביטחון. על בסיס קביעת דרגת הנכות האמורה, נקבעות הזכויות המגיעות לנכי צה"ל.
פורום זה עוסק  בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות להליכים בפני הועדות הרפואיות שבמשרד הביטחון והביטוח הלאומי. בין היתר, יהיה מענה לשאלות בענין זימון, הכנה נכונה  וייצוג בפני הועדות הרפואיות הנ"ל כולל ערעורים לועדות רפואיות עליונות (משרד הביטחון) וועדות רפואיות לעררים (ביטוח לאומי), הגשת ערעור לבית המשפט המחוזי על החלטת הועדה הרפואית העליונה (משרד הביטחון) וערעורים לבית הדין האזורי לעבודה על החלטה של ועדה רפואית לעררים (ביטוח לאומי) . 
קראו בנושאועדה רפואית: עצות מעשיות