עיכוב קבלת מסקנות ועדה רפואית - פורום ועדות רפואיות

שאלה חדשה
  • י.ב

נשלח ע"יי.ב 14:25, 8 בנובמבר 2014

לעו"ד שלום רב, אשמח לקבל התייחסותכם כאנשי מקצוע בשני הנושאים כדלקמן: 1) ב-2/10/14 זומנתי לוועדה רפואית של משרד הבריאות, אך עד כה לא קיבלתי את מסקנותיה. מה יכולות להיות הסיבות לעיכוב זה? מה ניתן לעשות על מנת לזרז את קבלת המסקנות? 2) כמורה העובדת השנה בפועל 41% ממשרתה ומקבלת השלמה ממחלקת מורים חולים של 59% נאלצתי להפסיק לחנך ועל כן נלקח ממני תשלום בגין חינוך כיתה המהווה כ- 10% מהמשכורת מדי חודש. פניתי לביטוח הראל על מנת שתשולם לי התוספת הנ"ל שנלקחה ממני בגין איבוד כושר עבודה חלקי, אולם הביטוח מפנה אותי לסוכנות ידידים, שלטענתו אחראית לכך (כמובן שאנו המורים לא מודעים כלל לשינויים ולהסדרים הפנימיים הללו המתנהלים גם על חשבון כספנו) . פניתי גם ל"ידידים" אולם אין כל התייחסות מצידם. מה נותר לי לעשות? מהן זכויותיי בעניין? תודה מראש, י.ב

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד מרב וייס-קרטיה

עו"ד מרב וייס קרטיה,מנהל הפורום

08:44, 11 בנובמבר 2014

י.ב. שלום, מאחר והוועדה התקיימה לפני כחודש , לא נראה שיש עיכוב במתן תשובתה. הזמן סביר לדעתי. באשר לביטוח, לצערי , לא אוכל לענות על שאלתך באופן כללי , את זקוקה לייעוץ פרטני .

תגובה

מעמדה של ועדה רפואית הוא כמעמד ערכאה שיפוטית המוסמכת לקבוע את דרגת נכותו של הנכה במשרד הביטחון. על בסיס קביעת דרגת הנכות האמורה, נקבעות הזכויות המגיעות לנכי צה"ל.
פורום זה עוסק  בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות להליכים בפני הועדות הרפואיות שבמשרד הביטחון והביטוח הלאומי. בין היתר, יהיה מענה לשאלות בענין זימון, הכנה נכונה  וייצוג בפני הועדות הרפואיות הנ"ל כולל ערעורים לועדות רפואיות עליונות (משרד הביטחון) וועדות רפואיות לעררים (ביטוח לאומי), הגשת ערעור לבית המשפט המחוזי על החלטת הועדה הרפואית העליונה (משרד הביטחון) וערעורים לבית הדין האזורי לעבודה על החלטה של ועדה רפואית לעררים (ביטוח לאומי) . 
קראו בנושאועדה רפואית: עצות מעשיות