שבר בקרסול - פורום ועדות רפואיות

שאלה חדשה
  • בן גבאי

נשלח ע"יבן גבאי 23:40, 10 בנובמבר 2014

שלום רב, לפני כ-3 חודשים שברתי את הקרסול בבסיס עקב משחק כדורגל ונאלצתי לעבור ניתוח כשבוע וחצי לאחר הפציעה הכולל הכנסת פלטה ו7 ברגים לקיבוע השבר.בנוסף היה חשש לקרע ברצועה אך התברר כי אינה נקרע. ביום רביעי הקרוב אני חוזר לבסיס עקב החלטת ר"מ 2. הם הודיעו לי כי אני צריך לקבוע ועדה רפואית דרך הרופא יחידה כי הם קובעים רק למי שהוא פוטנציאל להיות פרופיל פוטר שירות ואני לפי דעתם לא כזה. הסברתי להם על כאבים חזקים בקרסול ועל צליעה שעדיין קיימת. למרות שהרופא שבדק אותי ראה כי אני צולע ורשם זאת החליט להתעלם מהכאבים ולמרות שהוא אמר לי שזה יכול להיות חודשים עד שיעבור לי ואפילו שנים אם בכלל הוא לא רשם זאת בסיכום. אני בהחלט חושב שאני זכאי לפרופיל 24 והשאלה שלי היא האם דרך הרופא יחידה ששולח אותי לועדה רפואית הוא יכול לתת לי המלצה לפרופיל 24 והאם יש דרך כלשהי שבה אוכל להשיג פרופיל 24 כי אני באמת חש שאני צריך זאת.

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד מרב וייס-קרטיה

מנהל הפורום,מנהל הפורום

09:25, 11 בנובמבר 2014

בן, אם הנך סבור כי מצבך משקף קביעת פרופיל של 24 לפי ספר הפרופילים, הייתי מציעה להצטייד במכתב רפואי של רופא מומחה הקובע את מצבך התפקודי והמלצותיו לגבי המשך השירות הצבאי. ( כל זאת , אם אין בידך מסמך מרופא צבאי הקובע זאת)

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דותן לינדנברג

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון דותן לינדנברג

עורך דין, נוטריון ומגשר מוסמך, בעל משרד עורכי דין העוסק בדיני נזיקין ובתביעות ייצוגיות. עו"ד לינדנבר
למידע נוסף

053-9374953 חיוג
הודעה

מעמדה של ועדה רפואית הוא כמעמד ערכאה שיפוטית המוסמכת לקבוע את דרגת נכותו של הנכה במשרד הביטחון. על בסיס קביעת דרגת הנכות האמורה, נקבעות הזכויות המגיעות לנכי צה"ל.
פורום זה עוסק  בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות להליכים בפני הועדות הרפואיות שבמשרד הביטחון והביטוח הלאומי. בין היתר, יהיה מענה לשאלות בענין זימון, הכנה נכונה  וייצוג בפני הועדות הרפואיות הנ"ל כולל ערעורים לועדות רפואיות עליונות (משרד הביטחון) וועדות רפואיות לעררים (ביטוח לאומי), הגשת ערעור לבית המשפט המחוזי על החלטת הועדה הרפואית העליונה (משרד הביטחון) וערעורים לבית הדין האזורי לעבודה על החלטה של ועדה רפואית לעררים (ביטוח לאומי) . 
קראו בנושאועדה רפואית: עצות מעשיות