ייצוג של עורך דין בועדת ערר - פורום ועדות רפואיות

שאלה חדשה
 • בובה

  נשלח ע"יבובה 16:05, 19 בנובמבר 2014

  ברצוני לשכור עו"ד שייצג אותי בועדת ערר מכיוון שאינני במצב נפשי שבו אני יכולה לעשות זאת לבדי וגם אין לי משפחה שיכולה לעזור לי בכך. רציתי לדעת כמה עולה כזה דבר? קראתי שהייתה הצעת חוק שעברה, לגבי הגבלת שכר הטרחה של עורי דין בכל מה שקשור למימוש זכויות מביטוח לאומי- האם החוק הזה קיים כבר? ומה זה בעצם אומר שאני אמורה לתת אחוזים מסויימים לעו"ד- האם זה אחוזים מתוך כל הקצבאות החודשיות שאקבל? ומה קורה במקרה שהועדה מחליטה לא להעלות את אחוזי נכות ולא להעניק לי קצבת נכות חודשית- מה יהיה שכר הטרחה במקרה כזה? בנוסף רציתי לדעת אם יש למישהו המלצות לגבי עו"ד בצפון (גליל מערבי/קריות/חיפה) תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מרב וייס-קרטיה

  מנהל הפורום,מנהל הפורום

  09:39, 20 בנובמבר 2014

  שלום, החוק להגבלת שכר טירחה בטיפול בתביעות של הביטוח הלאומי ( לאו דווקא של עו"ד , גם של חברות שונות הנותנות שירותים שאינן משפטיים) טרם עבר בכנסת. כך , שנכון להיום, אין הגבלה של שכ"ט . תשלום שכ"ט עבור טיפול בתביעה , תלוי בהסדר איליו תגיעי עם עוה"ד שייצג אותך.

  תגובה

מעמדה של ועדה רפואית הוא כמעמד ערכאה שיפוטית המוסמכת לקבוע את דרגת נכותו של הנכה במשרד הביטחון. על בסיס קביעת דרגת הנכות האמורה, נקבעות הזכויות המגיעות לנכי צה"ל.
פורום זה עוסק  בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות להליכים בפני הועדות הרפואיות שבמשרד הביטחון והביטוח הלאומי. בין היתר, יהיה מענה לשאלות בענין זימון, הכנה נכונה  וייצוג בפני הועדות הרפואיות הנ"ל כולל ערעורים לועדות רפואיות עליונות (משרד הביטחון) וועדות רפואיות לעררים (ביטוח לאומי), הגשת ערעור לבית המשפט המחוזי על החלטת הועדה הרפואית העליונה (משרד הביטחון) וערעורים לבית הדין האזורי לעבודה על החלטה של ועדה רפואית לעררים (ביטוח לאומי) . 
קראו בנושאועדה רפואית: עצות מעשיות