אחוזי נכות ליתר לחץ דם. - פורום ועדות רפואיות

שאלה חדשה
 • דש61

  נשלח ע"ידש61 15:11, 15 בספטמבר 2012

  שלום, היה לי ל"ד גבוה [165/110] עם דופק גבוה מעל 110-הכל מתועד בהולטר ל"ד. הייתי אצל מומחה לל"ד, הוא נתן לי מספר כדורים שכמעט איזנו אותי לחלוטין. מה יקרה כאשר אגיע מאוזן לוועדת נכות בביטוח לאומי עם ל"ד מאוזן ? האם ידחו את תביעתי לאחוזי נכות ? האם דופק מהיר לבדו מצדיק אחוזי נכות ? הסבר להבנת הגדרת המונחומשמעותו הקלינית : "נשמת בינונית לאחר מאמץ" המופיע סעיף 9 (3) ב' ןן בספר הליקויים ש בטל"א. תודה לתשובתך וחג שמח.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מרב וייס-קרטיה

  עו"ד מרב וייס קרטיה,מנהל הפורום

  10:50, 19 בספטמבר 2012

  שלום, הועדה הרפואית תבדוק את מצבך כולל הטיפול התרופתי , אותו הנל נוטל, הינו, אם לחץ הדם מאוזן לא תקבל נכות.הסעיף עליו הנך מדבר מופעל רק במקרים בהם לחץ הדם אינו תקין, כאשר יש הגדלה ברורה של הלב. לפי התיאור שלך, אין אתה עומד בתנאים אלו.

  תגובה

מעמדה של ועדה רפואית הוא כמעמד ערכאה שיפוטית המוסמכת לקבוע את דרגת נכותו של הנכה במשרד הביטחון. על בסיס קביעת דרגת הנכות האמורה, נקבעות הזכויות המגיעות לנכי צה"ל.
פורום זה עוסק  בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות להליכים בפני הועדות הרפואיות שבמשרד הביטחון והביטוח הלאומי. בין היתר, יהיה מענה לשאלות בענין זימון, הכנה נכונה  וייצוג בפני הועדות הרפואיות הנ"ל כולל ערעורים לועדות רפואיות עליונות (משרד הביטחון) וועדות רפואיות לעררים (ביטוח לאומי), הגשת ערעור לבית המשפט המחוזי על החלטת הועדה הרפואית העליונה (משרד הביטחון) וערעורים לבית הדין האזורי לעבודה על החלטה של ועדה רפואית לעררים (ביטוח לאומי) . 
קראו בנושאועדה רפואית: עצות מעשיות