התנהלות ועדה רפואית שלא עפ"י הוראות אגף השיקום - פורום ועדות רפואיות

שאלה חדשה
 • אריה

  נשלח ע"יאריה 19:37, 25 בנובמבר 2014

  שלום רב, אני התייצבתי לוועדה רפואית עליונה לאחר שבית המשפט קיבל את הערעור שהגשתי והחזיר את הדיון לוועדה. הוועדה פעלה שלא עפ"י הוראות אגף שיקום נכים במקרים שכאלה.מסקנות הוועדה עדין לא הגיעו לידי. הגם, שלצורך הענין הנקודתי אין להם משמעות. פניתי בכתב ליו"ר ועדות רפואיות באגף השיקום והסבתי תשומת לבו לכשל בביצוע ההוראות להבנתו ,הוועדה פעלה כראוי. שאלתי: האם ניתן להגיש ערעור בענין זה לבית המשפט..? מודה לתשומת הלב. אריה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מרב וייס-קרטיה

  מנהל הפורום,מנהל הפורום

  09:43, 26 בנובמבר 2014

  אריה, אם הוועדה הרפואית העליונה , פעלה בניגוד להוראות בית המשפט או בניגוד להוראות הדין, זוהי עילה משפטית להגשת ערעור על החלטתה לבית המשפט המחוזי.

  תגובה
 • 17:14, 26 בנובמבר 2014

  שלום רב,
  אני מאד מודה להתייחסותך. באם זה לא חצוף מדי, הייתי רוצה להגיש בקשה לבית המשפט לוועדה חוזרת בשל ההליך הלקוי ללא כל תלות בהחלטתה. כל ההליך היה בניגוד להוראות המחייבות של אגף השיקום. אני רק לא יודע תחת איזה כותרת לכתוב את הבקשה.
  בתודה מראש
  אריה

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד מרב וייס-קרטיה

  מנהל הפורום,מנהל הפורום

  10:47, 27 בנובמבר 2014

  אריה
  בקשה לוועדה חוזרת ניתן להגיש כל חצי שנה ממועד הוועדה האחרונה , (אלא שאז הוועדה בודקת את התיק מחדש וקובעת את הנכות ע"פ המצב התפקודי , נכון ליום הבדיקה) .
  הדבר היחיד שאתה יכול לעשות הוא לחכות להחלטת הוועדה העליונה ולהגיש שוב ערעור לביהמ"ש המחוזי , בטענה שלא פעלו עפ"י הנחיות ביהמ"ש או עפ"י הדין.

  תגובה

מעמדה של ועדה רפואית הוא כמעמד ערכאה שיפוטית המוסמכת לקבוע את דרגת נכותו של הנכה במשרד הביטחון. על בסיס קביעת דרגת הנכות האמורה, נקבעות הזכויות המגיעות לנכי צה"ל.
פורום זה עוסק  בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות להליכים בפני הועדות הרפואיות שבמשרד הביטחון והביטוח הלאומי. בין היתר, יהיה מענה לשאלות בענין זימון, הכנה נכונה  וייצוג בפני הועדות הרפואיות הנ"ל כולל ערעורים לועדות רפואיות עליונות (משרד הביטחון) וועדות רפואיות לעררים (ביטוח לאומי), הגשת ערעור לבית המשפט המחוזי על החלטת הועדה הרפואית העליונה (משרד הביטחון) וערעורים לבית הדין האזורי לעבודה על החלטה של ועדה רפואית לעררים (ביטוח לאומי) . 
קראו בנושאועדה רפואית: עצות מעשיות