בועדה קבעו 36 אחוזי נכות כללית - פורום ועדות רפואיות

שאלה חדשה
 • yam

  נשלח ע"יyam 22:23, 23 בדצמבר 2014

  שלום וברכה רק רציתי לדעת איך זה שאני בת 36 חולת סוכרת סוג 2 מזריקה אינסולין ולוקחת כדורים וחולת אסטמה כרונית מטופלת בכמה משאפים ואינהלציות על בסיס קבוע כמעט כבר 16 שנה וכשהגשתי טביעה לנכות כללית קבעו לי בועדה רק 36 אחוזי נכות מה אפשר לעשות?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מרב וייס-קרטיה

  עו"ד מרב וייס קרטיה,מנהל הפורום

  08:17, 24 בדצמבר 2014

  שלום, אם הנך סבורה כי נקבעה לך נכות שאינה נשקפת את מצבך , רצוי שתגישי ערר לועדה לערערים. הצטיידי במסמכים רפואיים המשקפים את מצבך ותשקלי הגשת חוו"ד רפואית שבה יקבעו אחוזי הנכות המתאימים למצבך הרפואי .

  תגובה

מעמדה של ועדה רפואית הוא כמעמד ערכאה שיפוטית המוסמכת לקבוע את דרגת נכותו של הנכה במשרד הביטחון. על בסיס קביעת דרגת הנכות האמורה, נקבעות הזכויות המגיעות לנכי צה"ל.
פורום זה עוסק  בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות להליכים בפני הועדות הרפואיות שבמשרד הביטחון והביטוח הלאומי. בין היתר, יהיה מענה לשאלות בענין זימון, הכנה נכונה  וייצוג בפני הועדות הרפואיות הנ"ל כולל ערעורים לועדות רפואיות עליונות (משרד הביטחון) וועדות רפואיות לעררים (ביטוח לאומי), הגשת ערעור לבית המשפט המחוזי על החלטת הועדה הרפואית העליונה (משרד הביטחון) וערעורים לבית הדין האזורי לעבודה על החלטה של ועדה רפואית לעררים (ביטוח לאומי) . 
קראו בנושאועדה רפואית: עצות מעשיות