עדיין לא התקבלה תשובה מועדה שהתקיימה לפני חודש - פורום ועדות רפואיות

שאלה חדשה
 • עמית

  נשלח ע"יעמית 22:17, 27 בדצמבר 2014

  שלום ,סובלת ממחלה נפשית זה כ 3 שנים מטופלת בכדורים פסיכיאטרים ולפני כ5 חודשים החמיר מצבי ואושפזתי כחודשיים וחצי בגהה .לפני כשנה תבעתי נכות קיבלתי רק 25% לצמיתות .עכשיו הגשתי שוב על החמרה היתה לי ועדה לפני כחודש עדיין אין תשובה יש לציין כי אינני עובדת כבר שנה ונוטלת כדורים פסיכיאטרים ..מה הסיכוי שלי לקבל קיצבה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מרב וייס-קרטיה

  מנהל הפורום,מנהל הפורום

  10:23, 28 בדצמבר 2014

  שלום, מאחר ועברת וועדה רפואית לא מזמן, אני מציעה לך להמתין להחלטה הביטוח הלאומי ,שתתקבל בקרוב. באם ההחלטה לא תספק אותך, תוכלי להגיש ערר לוועדה לערערים. במקרה כזה, כדאי יהיה להתייעץ עם עו"ד המתמחה בהופעות בפני הוועדות הרפואיות.

  תגובה

מעמדה של ועדה רפואית הוא כמעמד ערכאה שיפוטית המוסמכת לקבוע את דרגת נכותו של הנכה במשרד הביטחון. על בסיס קביעת דרגת הנכות האמורה, נקבעות הזכויות המגיעות לנכי צה"ל.
פורום זה עוסק  בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות להליכים בפני הועדות הרפואיות שבמשרד הביטחון והביטוח הלאומי. בין היתר, יהיה מענה לשאלות בענין זימון, הכנה נכונה  וייצוג בפני הועדות הרפואיות הנ"ל כולל ערעורים לועדות רפואיות עליונות (משרד הביטחון) וועדות רפואיות לעררים (ביטוח לאומי), הגשת ערעור לבית המשפט המחוזי על החלטת הועדה הרפואית העליונה (משרד הביטחון) וערעורים לבית הדין האזורי לעבודה על החלטה של ועדה רפואית לעררים (ביטוח לאומי) . 
קראו בנושאועדה רפואית: עצות מעשיות