מה הקריטריונים לקבוע נכות צמיתה בועדת קרן פנסיה - פורום ועדות רפואיות

שאלה חדשה
 • ללא

  נשלח ע"יללא 17:58, 21 בינואר 2015

  ידוע לי שקרנות הפנסיה קובעות את קביעותיהם עבור 3 או 4 שנים בלבד. ולא לצמיתות. באילו מצבים/ מה הם הקריטריונים בהם קרן הפנסיה חורגת ממנהגה זה וקובעת את קביעותייה לצמיתות. אציין שמדובר בחולה נפש קשה (סכיזופרניה כרונית) שאינו מסוגל לטפל בענייניו, ואשר הביטוח הלאומי קבע לו בועדה ה-1 נכות 100%צאכ"ע לצמיתות ואף קצבת שירותים מיוחדים לצמיתות. וכעת הועדה של קרן הפנסיה צריכה לתת החלטות לגביו לגבי מס' שנים אחורה ולעתיד. מה צריך לציין בפני הועדה על מנת שתקבע את קביעותיה לצמיתות? (ולא רק ל-4/3 שנים). תודה רבה על העזרה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מרב וייס-קרטיה

  מנהל הפורום,מנהל הפורום

  09:23, 22 בינואר 2015

  שלום, הייתי ממליצה להצטייד בחוות דעת רפואית פסיכיאטרית שתסתמך על כל החומר הרפואי ושבה יקבע כי הנכה חולה במחלה כרונית קשה מזה שנים רבות וכי אין צפי לשינוי או שיפור במצבו ועל כן יש לקבוע את נכותו לצמיתות. יש לקחת בחשבון כי בקביעת הנכות לראשונה ,הוועדה הרפואית, לא פעם קובעת את הנכות באופן זמני ואילו לאחר מכן, במקרים מתאימים , תקבע הנכות לצמיתות.

  תגובה
 • 19:45, 22 בינואר 2015

  תודות על תשובתך ובהמשך לה:
  באם יקבעו את נכותו על סמך מסמכים בלבד-
  האם מספיק לצרף חוו"ד הקובעת 100% אכ"ע לצמיתות?
  או שמומלץ לצרף גם מכתב נלווה ובו להסביר שזו מחלה כרונית קשה
  שאין לה מרפא, כמפורט בחוות הדעת ולכן מבוקש שהקביעות ייעשו לצמיתות?

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד מרב וייס-קרטיה

  עו"ד מרב וייס קרטיה,מנהל הפורום

  10:40, 25 בינואר 2015

  שלום, הנכה יוזמן לוועדה והוא ייבדק על ידה , כדי שתוכל להגיע למסקנה מה הנכות המתאימה לו. בחווה"ד הרפואית ,תקבע הנכות בגין מצבו הנפשי של הנכה ובה יפורט מדוע יש ליתן לנכה את אחוזי הנכות שנקבעו ואם יש ליתן זאת לצמיתות או באופן זמני.

  תגובה

מעמדה של ועדה רפואית הוא כמעמד ערכאה שיפוטית המוסמכת לקבוע את דרגת נכותו של הנכה במשרד הביטחון. על בסיס קביעת דרגת הנכות האמורה, נקבעות הזכויות המגיעות לנכי צה"ל.
פורום זה עוסק  בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות להליכים בפני הועדות הרפואיות שבמשרד הביטחון והביטוח הלאומי. בין היתר, יהיה מענה לשאלות בענין זימון, הכנה נכונה  וייצוג בפני הועדות הרפואיות הנ"ל כולל ערעורים לועדות רפואיות עליונות (משרד הביטחון) וועדות רפואיות לעררים (ביטוח לאומי), הגשת ערעור לבית המשפט המחוזי על החלטת הועדה הרפואית העליונה (משרד הביטחון) וערעורים לבית הדין האזורי לעבודה על החלטה של ועדה רפואית לעררים (ביטוח לאומי) . 
קראו בנושאועדה רפואית: עצות מעשיות