אחוזי נכות בגין: "אבן בכליה עם התקפים נדירים" - פורום ועדות רפואיות

שאלה חדשה
 • דש61

  נשלח ע"ידש61 22:13, 21 בספטמבר 2012

  שלום, ראשית תודה על תשובתך הממוקדת בשאלתי העניין: "יתר לחץ דם" שאלתי: יש לי אבן בכליה, ומפעםל פעם אני חש כאבים ודקירות במותן באזור האבן,וכן קושי בזרימת השתן. בספר המבחנים של בטל"א, נקבע: "אבנים בכליה אחת, התקפים נדירים,"- האם הכאבים שתארתי עונים לדרישת הסעיף ל"התקפים נדירים", אם לא מהם הביטויים המעשיים של התקפים אלה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מרב וייס-קרטיה

  עו"ד מרב וייס קרטיה,מנהל הפורום

  09:08, 23 בספטמבר 2012

  שלום, על מנת ליתן תשובה מדוייקת , יש לראיין אותך ולקבל ממך פרטים יותר מדוייקים.עליך לפנות לעו"ד המתמחה בייצוג נכים בפני ועדות רפואיות.

  תגובה

מעמדה של ועדה רפואית הוא כמעמד ערכאה שיפוטית המוסמכת לקבוע את דרגת נכותו של הנכה במשרד הביטחון. על בסיס קביעת דרגת הנכות האמורה, נקבעות הזכויות המגיעות לנכי צה"ל.
פורום זה עוסק  בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות להליכים בפני הועדות הרפואיות שבמשרד הביטחון והביטוח הלאומי. בין היתר, יהיה מענה לשאלות בענין זימון, הכנה נכונה  וייצוג בפני הועדות הרפואיות הנ"ל כולל ערעורים לועדות רפואיות עליונות (משרד הביטחון) וועדות רפואיות לעררים (ביטוח לאומי), הגשת ערעור לבית המשפט המחוזי על החלטת הועדה הרפואית העליונה (משרד הביטחון) וערעורים לבית הדין האזורי לעבודה על החלטה של ועדה רפואית לעררים (ביטוח לאומי) . 
קראו בנושאועדה רפואית: עצות מעשיות