השלכות פגיעה מוחית קשה - פורום ועדות רפואיות

שאלה חדשה
 • ברכרד

  נשלח ע"יברכרד 09:28, 18 באפריל 2015

  בעקבות חבלת ראש חמורה ישנה אני סובל היום מישנוניות יומית וחשד לתהליך דגנראטיבי, אגף השיקום טיפל בי נגד ישנוניות יומית והחליט להפסיק את הטיפול ומסרב לטפל בי למניעת פרקינסון. ועדה רפואית לא אשרה לי טיפולים. האם ניתן להגיש עתירה מנהלית או שמספיק להגיש ערעור על החלטת הוועדה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מרב וייס-קרטיה

  עו"ד מרב וייס קרטיה,מנהל הפורום

  10:41, 19 באפריל 2015

  ברכרד, אני מבינה ממך כי הגשת בקשה לפי תק' 9 לוועדה המחוזית. על החלטת הוועדה הרפואית המחוזית ,הדוחה קשר סיבתי, יש להגיש ערעור לוועדה רפואית עליונה.

  תגובה

מעמדה של ועדה רפואית הוא כמעמד ערכאה שיפוטית המוסמכת לקבוע את דרגת נכותו של הנכה במשרד הביטחון. על בסיס קביעת דרגת הנכות האמורה, נקבעות הזכויות המגיעות לנכי צה"ל.
פורום זה עוסק  בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות להליכים בפני הועדות הרפואיות שבמשרד הביטחון והביטוח הלאומי. בין היתר, יהיה מענה לשאלות בענין זימון, הכנה נכונה  וייצוג בפני הועדות הרפואיות הנ"ל כולל ערעורים לועדות רפואיות עליונות (משרד הביטחון) וועדות רפואיות לעררים (ביטוח לאומי), הגשת ערעור לבית המשפט המחוזי על החלטת הועדה הרפואית העליונה (משרד הביטחון) וערעורים לבית הדין האזורי לעבודה על החלטה של ועדה רפואית לעררים (ביטוח לאומי) . 
קראו בנושאועדה רפואית: עצות מעשיות