מה המענה הנכון לשאלה "האם הוגשה תביעה לביטוח לאומי ובגין מה הוגשה?" - פורום ועדות רפואיות

שאלה חדשה
 • ללא

  נשלח ע"יללא 13:08, 2 ביוני 2015

  רקע לשאלה: בן משפחתי חלה במחלה נוירולוגית ומסיבה זו פנינו לביטוח לאומי בתביעה לנכות כללית. על פי ייעוץ משפטי שקיבלנו באותה תביעה לנכות כללית ציינו את מלוא הליקויים מהם בן משפחתי סובל קרי צוינו גם ליקויים אורטופדיים ובלסת (אשר הביטוח הלאומי לקח בחשבון לצורך קביעת הנכות הרפואית בלבד). אציין שאלמלא המחלה הנוירולוגית התביעה לנכות כללית כלל לא הייתה מוגשת , וכי המחלה הנוירולוגית היא הסיבה בגללה הוגשה התביעה הנ"ל לנכות כללית. השאלה: בטופס תביעה של גורם מבטח ישנה שאלה : " האם הוגשה תביעה לביטוח לאומי ובגין מה הוגשה?" בנתונים שלעיל -מה המענה הנכון לשאלה זו ? בהיבט של חובת הגילוי, מענה כנה ואי הסתרה האם נכון יותר לרשום כי : סיבת הגשת התביעה היתה המחלה הנוירולוגית, ושבנוסף אליה צויינו בתביעה גם ליקויים נוספים? או שנכון יותר לרשום כי: בגין מחלה נוירולוגית ובגין ליקויים נוספים (אורטופדיים ובלסת) הוגשה תביעה לנכות כללית?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מרב וייס-קרטיה

  עו"ד מרב וייס קרטיה,מנהל הפורום

  13:40, 2 ביוני 2015

  רוני שלום, מבלי להכנס לפרטי המקרה הספציפי, כאשר אדם נשאל האם הגיש תביעה לביטוח הלאומי ובגין מה יש לענות ולפרט את כל הפגימות בגינן הוגשה התביעה לביטוח הלאומי.

  תגובה
 • 15:41, 2 ביוני 2015

  האם נוסח פירוט הפגימות חייב להיות: " בגין ליקוי X+Y+Z הוגשה תביעה לנכות כללית".

  או שהוא יכול להיות: "בתביעה שהוגשה לנכות כללית צויינו הליקויים X+Y+Z?

  תגובה

מעמדה של ועדה רפואית הוא כמעמד ערכאה שיפוטית המוסמכת לקבוע את דרגת נכותו של הנכה במשרד הביטחון. על בסיס קביעת דרגת הנכות האמורה, נקבעות הזכויות המגיעות לנכי צה"ל.
פורום זה עוסק  בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות להליכים בפני הועדות הרפואיות שבמשרד הביטחון והביטוח הלאומי. בין היתר, יהיה מענה לשאלות בענין זימון, הכנה נכונה  וייצוג בפני הועדות הרפואיות הנ"ל כולל ערעורים לועדות רפואיות עליונות (משרד הביטחון) וועדות רפואיות לעררים (ביטוח לאומי), הגשת ערעור לבית המשפט המחוזי על החלטת הועדה הרפואית העליונה (משרד הביטחון) וערעורים לבית הדין האזורי לעבודה על החלטה של ועדה רפואית לעררים (ביטוח לאומי) . 
קראו בנושאועדה רפואית: עצות מעשיות