אחוזי נכות בנוסף לאחוזי נכות שכבר מקבל - פורום ועדות רפואיות

שאלה חדשה
 • ישראל633

  נשלח ע"יישראל633 14:39, 14 באוקטובר 2012

  יש לי 36 אחוז נכות כללית משוקללת ,שמחושבת מ-2 נכויות של 20%,מביטוח לאומי,איני מקבל קצבה.אני אחרי תאונת עבודה האום הנכות בהקבועה שתקבע לי ,נניח 25% תתוסף לזו הקיימת ובאיזה אופן? כמו כן יש לי שאלה לגבי אי שליטה על סוגרים.לאחר ניתוח פיסטולה ופיסורה. התברר שהסוגרים שלי נפגעו והם חלשים ויש לי פליטה.זה מקשה על חיי העבודה ,המשפחה ובכלל. אמנם אני שם פדים אבל כל העסק לא נעים. איך אני יכול לקבל על אחוזי נכות .אנא הדרך אותי בפירוט איני רוצה ללכת לעו"ד.כמה אחוזים מגיעים לי בערך?האם שווה ללכת לועדה ואיזו?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מרב וייס-קרטיה

  מרב וייס קרטיה עו"ד,מנהל הפורום

  09:44, 15 באוקטובר 2012

  ישראל שלום, לדברייך נקבעו לך 36% נכות בגין נכות כללית. כעת, נפגעת בעבודה. הנכות שתקבע לך בגין פגיעת העבודה ,תקבע בנפרד. לגבי אי שליטה על הסוגרים, עליך להצטייד לועדה הרפואית, במסמכים רפואיים המתארים את מצבך . הנכות תקבע לך בהתאם למסמכים שתציג בפני הועדה ובהתאם לבדיקה הקלינית.

  תגובה

מעמדה של ועדה רפואית הוא כמעמד ערכאה שיפוטית המוסמכת לקבוע את דרגת נכותו של הנכה במשרד הביטחון. על בסיס קביעת דרגת הנכות האמורה, נקבעות הזכויות המגיעות לנכי צה"ל.
פורום זה עוסק  בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות להליכים בפני הועדות הרפואיות שבמשרד הביטחון והביטוח הלאומי. בין היתר, יהיה מענה לשאלות בענין זימון, הכנה נכונה  וייצוג בפני הועדות הרפואיות הנ"ל כולל ערעורים לועדות רפואיות עליונות (משרד הביטחון) וועדות רפואיות לעררים (ביטוח לאומי), הגשת ערעור לבית המשפט המחוזי על החלטת הועדה הרפואית העליונה (משרד הביטחון) וערעורים לבית הדין האזורי לעבודה על החלטה של ועדה רפואית לעררים (ביטוח לאומי) . 
קראו בנושאועדה רפואית: עצות מעשיות