פקידת שיקום קבעה אי כושר חלקי ולזמן מוגבל - פורום ועדות רפואיות

שאלה חדשה
 • משהו

  נשלח ע"ימשהו 08:18, 21 ביוני 2015

  שלום רב הגשתי ערער על מצבי הרפואי וכאשר הוא עלה משמעותית מ55 אחוז ל85 אחוז זאת עד סוף החודש (על הסעיף הנפשי 20 אחוז לא צמיתה ) כל השאר לצמיתה שזה בעיקר אחוז נכות משוקללת בגלל סיבוכי סוכרת. שבוע שעבר נפגשתי עם פקידת השיקום שאמרה לי : 1)יהיה לך ועדה רפואית נוספת בקרוב . 2)הרופאים קבעו שלא איבדת בכלל מכושרך לעבוד תוכל להמשיך בתנאים מגבילים כמו בישיבה וללא לחץ. כאשר שאלתי מי החליט זאת . תשובה : נורולוג ולא הפנימאי כפי שנהוג בגלל שהסוכרת זה הסעיף העיקרי. לאחר ששאלתי את השאלה היא פתאום אמרה שהיא נוטה לתת לי אי כושר לפחות חלקי ולזמן מוגבל. שאלתי אותה שאלה נוספת :בד"כ ועדה מורכבת גם מרופא ופקיד תביעות . תשובה -לא תמיד זה כך הפעם השאירו את ההחלטה בידי . לי זה נשמע סיפור הזוי ומופע קרקסי של המוסד כך אמורה להתנהל הועדה? אציין שהייתי שוטר וטוענים כאן שלמעשה לא איבדתי מכושרי לעבוד . ההחלטה התקבלה כאן ולא הייתי שוטף לה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מרב וייס-קרטיה

  עו"ד מרב וייס קרטיה,מנהל הפורום

  10:10, 21 ביוני 2015

  שלום, לא הבנתי מה השאלה
  בכל מקרה, יש להמתין להחלטה ואם יהיה צורך, לאחר קבלת הפרוטוקול שבו יפורטו הנימוקים, תגיש ערר.

  תגובה
 • 10:26, 21 ביוני 2015

  זאת כבר עשיתי ועדת ערר האם כך אמורה להתנהל הועדה?
  האם ההחלטה אם כושר העבודה אבד מצויה אצל נוירולוג?
  לא הגיוני יותר שפנימאי יתן חוות דעתו על סוכרת בלתי מאוזנת עם אינסולין וסיבוכים?
  האם ההחלטה על אי כושר מצויה אצל פקידת השיקום?
  תודה על תשובתך המהירה

  תגובה

מעמדה של ועדה רפואית הוא כמעמד ערכאה שיפוטית המוסמכת לקבוע את דרגת נכותו של הנכה במשרד הביטחון. על בסיס קביעת דרגת הנכות האמורה, נקבעות הזכויות המגיעות לנכי צה"ל.
פורום זה עוסק  בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות להליכים בפני הועדות הרפואיות שבמשרד הביטחון והביטוח הלאומי. בין היתר, יהיה מענה לשאלות בענין זימון, הכנה נכונה  וייצוג בפני הועדות הרפואיות הנ"ל כולל ערעורים לועדות רפואיות עליונות (משרד הביטחון) וועדות רפואיות לעררים (ביטוח לאומי), הגשת ערעור לבית המשפט המחוזי על החלטת הועדה הרפואית העליונה (משרד הביטחון) וערעורים לבית הדין האזורי לעבודה על החלטה של ועדה רפואית לעררים (ביטוח לאומי) . 
קראו בנושאועדה רפואית: עצות מעשיות